Liga szkocka - 27. kolejka Premier League: Rangers FC - Livingston FC 1-0 (0-0)

W starciu 27. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 16 lutego, zespół Glasgow Rangers zwyciężył z Livingston 1-0 (0-0). Mecz na Ibrox Stadium obejrzało 48 302 widzów.

27. kolejka Szkocja - Premier League
2020-02-16 16:00 | Stadion: Ibrox Stadium | Widzów: 48302 | Arbiter: E. Anderson
Rangers FC
Livingston FC
1
0
S. Arfield 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Glasgow Rangers wygrała aż 21 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Livingston zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Glasgow Rangers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Livingston: Steve'owi Lawsonowi w 34. i Jonowi Guthriemu w 43. minucie.

W 56. minucie Ryan Kent został zastąpiony przez Floriana Kamberiego. W 59. minucie w drużynie Livingston doszło do zmiany. Dolly Menga wszedł za Stevena Lawlessa.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Scott Arfield dla jedenastki Glasgow Rangers. Asystę zanotował Ianis Hagi.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Robbiemu Crawfordowi z Livingston. Była to 68. minuta pojedynku. A kibice Glasgow Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Grega Stewarta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ianis Hagi. W 89. minucie w zespole Glasgow Rangers doszło do zmiany. Joe Aribo wszedł za Alfreda Morelosa.

Steve Tevi Lawson34′
83′ Ianis Hagi
Robbie Crawford68′ 77′
Steven Davis
Keaghan Jacobs
Ryan Jack
Lyndon Dykes
 59′ Scott Nathaniel Arfield
Aymen Souda72′
89′ Alfredo José Morelos Aviléz
Steven Lawless60′
56′ Ryan Kent
Scott Pittman
Wesley Foderingham
Gary Maley
Jon Flanagan
Nicholas Devlin
89′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Jack McMillan72′
Glen Adjei Kamara
Aaron Taylor-Sinclair
Jordan Lewis Jones
Scott Robinson
56′ Florian Kamberi
Craig Sibbald77′
83′ Greg Alexander James Stewart
Dolly Doningos Menga60′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Glasgow Rangers żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Już w najbliższą sobotę zespół Livingston rozegra kolejny mecz w Edynburgu. Jego rywalem będzie Hibernian Edynburg. Natomiast w niedzielę Saint Johnstone FC będzie przeciwnikiem drużyny Glasgow Rangers w meczu, który odbędzie się w Perth.