Liga szkocka - 27. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Hibernian Edynburg 1-2 (1-2)

W meczu 27. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 16 lutego, zespół Kilmarnock przegrał z Hibernianem 1-2 (1-2). Mecz na Rugby Park obejrzało 5 370 widzów.

27. kolejka Szkocja - Premier League
2020-02-16 17:30 | Stadion: BBSP Stadium Rugby Park | Widzów: 5370 | Arbiter: A. Muir
A. Jackson 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 85 spotkań jedenastka Hibernianu wygrała 33 razy i zanotowała 28 porażek oraz 24 remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hibernianu w 28. minucie spotkania, gdy Greg Docherty strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Joe Newell.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył Chris Burke.

Niedługo później Adam Jackson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hibernianu, strzelając kolejnego gola w 45. minucie spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

W 47. minucie Joe Newell został zmieniony przez Lewisa Stevensona. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kilmarnock: Gary'emu Dickerowi w 63. i Stuartowi Findlayowi w 72. minucie.

W 74. minucie w zespole Hibernianu doszło do zmiany. Stephane Omeonga wszedł za Vykintasa Slivkę. Trener Hibernianu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daryla Horgana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Scott Allan. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Greg Docherty z jedenastki gości.

Chwilę później trener Kilmarnock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Greg Kiltie, a murawę opuścił Rory McKenzie. W 90. minucie w drużynie Kilmarnock doszło do zmiany. Kirk Broadfoot wszedł za Alana Powera. W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę dostał Daryl Horgan, zawodnik Hibernianu.

Paul Hanlon
72′ Stuart John Findlay
Adam Lewis Jackson  45′
Nicholas Hamalainen
Paul McGinn
Stephen O'Donnell
Scott Allan78′
 30′ Christopher Robert Burke
Martin Callie Boyle
62′ Gary Richard Perry Dicker
Greg Docherty  28′ 79′
80′ Rory McKenzie
Joseph Peter Newell48′
90′ Alan Thomas Daniel Power
Adam Bogdan
90′ Kirk Broadfoot
Stephane Omeonga74′
80′ Greg Kiltie
James Gullan

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Hibernianu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.