Liga szkocka - 27. kolejka Premier League: Heart - Hamilton 2-2 (0-2)

15 lutego na Tynecastle Park w Edynburgu odbyło się starcie 27. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Heartu i Hamilton. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 16 437 widzów.

27. kolejka Szkocja - Premier League
2020-02-15 16:00 | Stadion: Tynecastle Park | Widzów: 16437 | Arbiter: K. Clancy
M. Ogkmpoe 5',16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Heartu wygrała aż 14 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hamilton w piątej minucie spotkania, gdy Marios Ogboe zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Scott Martin.

W 12. minucie Aaron McGowan został zastąpiony przez Blaira Alstona.

W 16. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marios Ogboe z Hamilton. W 21. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jamie Hamilton osłabiając tym samym drużynę Hamilton.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Heartu wyszedł w zmienionym składzie, za Uche Ikpeazu wszedł Donis Avdijaj.

Zawodnicy Heartu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jamie Walker. Asystę zaliczył Steven Naismith.

Trener Heartu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Conora Washingtona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sean Clare. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 68. minucie w drużynie Hamilton doszło do zmiany. David Templeton wszedł za Davida Moya. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Williamowi Collarowi z zespołu gości.

Chwilę później trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Steve Davies, a murawę opuścił Marios Ogboe. W 76. minucie w drużynie Heartu doszło do zmiany. Benjamin Garuccio wszedł za Aarona Hickeya. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Heart: Jamiemu Walkerowi w 77. i Michaelowi Smithowi w 84. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie Craig Halkett wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Conor Washington.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Luke Southwood
 87′ Craig Halkett
Alexandros Gogić
76′ Aaron Hickey
Jamie Hamilton21′
84′ Michael Smith
Johnny Hunt
John Souttar
Aaron Joseph McGowan12′
67′ Sean Clare
Scott McMann
Andrew Irving
Shaun Want
 48′ 77′ Jamie Walker
William Guy Collar73′
Liam Boyce
Scott Martin
46′ Uche Ikpeazu
Sam Woods
76′ Benjamin Garuccio
Blair Alston12′
46′ Donis Avdijaj
Lewis Smith
Oliver Bozanic
Steve Davies75′
Lewis Moore
David Cooper Templeton68′
67′ Conor Washington
Andrew Winter

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół Heartu zawalczy o kolejne punkty w Paisley. Jego rywalem będzie Saint Mirren FC. Natomiast 22 lutego Motherwell FC zagra z drużyną Hamilton na jej terenie.