Liga szkocka - 27. kolejka Premier League: Aberdeen FC - Celtic Glasgow 1-2 (1-1)

16 lutego na Pittodrie Stadium odbył się pojedynek 27. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Aberdeen i Celtic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Celtic 2-1. Na stadionie zasiadło 14 135 widzów.

27. kolejka Szkocja - Premier League
2020-02-16 13:00 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 14135 | Arbiter: A. Dallas
K. Ajer 81'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Celtic otworzyli wynik. W 10. minucie bramkę zdobył Callum McGregor. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Niedługo później trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 25. minucie na plac gry wszedł Jonny Hayes, a murawę opuścił Greg Taylor.

Piłkarze Aberdeen otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 27. minucie Ashton Taylor wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Matthew Kennedy.

Od 39. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Aberdeen i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie w jedenastce Celtic doszło do zmiany. Ryan Christie wszedł za Leigha Griffithsa. W 67. minucie Matthew Kennedy został zmieniony przez Craiga Brysona.

W 79. minucie w zespole Celtic doszło do zmiany. Tom Rogić wszedł za Jules'a Ntchama.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 81. minucie spotkania, gdy Kristoffer Vassbakk zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył James Forrest.

W następstwie utraty bramki trener Aberdeen postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Funsa-Kinga Oję i na pole gry wprowadził napastnika Sama Cosgrove'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 11 goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Nirowi Bittonowi z jedenastki gości. Była to 86. minuta starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Kristoffer Vassbakk Ajer  81′
 27′ 45′ Ashton Taylor
Nir Bitton86′
Lewis Ferguson
Scott Brown
67′ Matty Kennedy
James Forrest
Niall McGinn
Callum William McGregor  10′
83′ Funso-King Ojo
Jules Olivier Ntcham79′
Curtis Main
Leigh Griffiths45′ 58′
39′ Connor McLennan
Odsonne Édouard
Tomáš Černý
Scott Bain
Ronald José Hernández Pimentel
Jeremie Agyekum Frimpong
67′ Craig James Bryson
Tomas Petar Rogić79′
83′ Sam Cosgrove
Vakoun Issouf Bayo

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Celtic wykorzystał wszystkie zmiany.