Liga szkocka - 24. kolejka Premier League: Livingston FC - Motherwell FC 1-0 (0-0)

1 lutego na Tony Macaroni Arena odbyło się spotkanie 24. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Livingston i Motherwell. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Livingston 1-0. Na stadionie zasiadło 1 932 widzów.

24. kolejka Szkocja - Premier League
2020-02-01 16:00 | Stadion: Tony Macaroni Arena | Widzów: 1932 | Arbiter: J. Beaton
Livingston FC
Motherwell FC
1
0
A. Taylor-Sinclair 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół Motherwell wygrał aż 15 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko osiem.

Od pierwszych minut zespół Motherwell zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Livingston była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Motherwell rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jermaine'a Hyltona, Christiana Ilica weszli Bevis Mugabi, Christy Manzinga. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 56. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Marvinowi Bartleyowi i Lyndonowi Dykesowi.

W 67. minucie Liam Polworth został zmieniony przez Marka O'Harę.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Aaron Taylor-Sinclair dla jedenastki Livingston. Przy strzeleniu gola pomagał Ciaron Brown.

Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Peter Hartley
 68′ Aaron Taylor-Sinclair
Liam Francis Peadar Donnelly
Scott Robinson
Richard Tait69′
56′ Marvin Clement Bartley
Liam Polworth67′
Craig Sibbald
Allan Campbell
55′ Lyndon Dykes