Liga szkocka - 23. kolejka Premier League: Heart of Midlothian - Rangers FC 2-1 (0-0)

W meczu 23. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Heartu wygrała z Glasgow Rangers 2-1 (0-0). Mecz na Tynecastle Park w Edynburgu obejrzało 18 539 widzów.

23. kolejka Szkocja - Premier League
2020-01-26 16:00 | Stadion: Tynecastle Park | Widzów: 18539 | Arbiter: S. Mclean
R. Kent 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 91 razy. Jedenastka Glasgow Rangers wygrała aż 61 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 15.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Glasgow Rangers: Jonowi Flanaganowi w 28. i Ryanowi Jackowi w 42. minucie.

Drugą połowę zespół Glasgow Rangers rozpoczął w zmienionym składzie, za Jona Flanagana, Ryana Jacka weszli Matt Polster, Scott Arfield. Także jedenastka Heartu wyszła w zmienionym składzie, za Aidana White'a wszedł Oliver Bozanic.

Na początku drugiej połowy piłkarze Glasgow Rangers nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Ryan Kent. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joe Aribo.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, jedenastka Heartu doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Steven Naismith. Sytuację bramkową stworzył Liam Boyce.

W 59. minucie Lewis Moore został zastąpiony przez Conora Washingtona. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Euanowi Hendersonowi z Heartu. Była to 68. minuta pojedynku. Trener Glasgow Rangers postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Glena Kamarę i na pole gry wprowadził napastnika Oluwaseyiego Oję, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 75. minucie w jedenastce Heartu doszło do zmiany. Uche Ikpeazu wszedł za Toby'ego Sibbicka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heartu w 83. minucie spotkania, gdy Liam Boyce strzelił drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Borna Barišić
75′ Toby Peter Sibbick
Jon Flanagan27′ 46′
John Souttar
Connor Lambert Goldson
46′ Aidan Peter White
Nikola Katić
Sean Clare
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Andrew Irving
Steven Davis
59′ Lewis Moore
Ryan Jack42′ 46′
 83′ Liam Boyce
Glen Adjei Kamara74′
68′ Euan Henderson
Jermain Defoe
 57′ Steven John Naismith
Ryan Kent  47′
Zdenek Zlamal
Wesley Foderingham
Donis Avdijaj
Samuel George Alan Edmundson
46′ Oliver Bozanic
Andrew Halliday
Jamie Walker
Matt Polster46′
75′ Uche Ikpeazu
Scott Nathaniel Arfield46′
Ryotaro Meshino
Jordan Lewis Jones
59′ Conor Washington
Oluwaseyi Babajide Ojo74′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Heartu, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.