Liga szkocka - 21. kolejka Premier League: Saint Mirren FC - Kilmarnock FC 1-0 (1-0)

W starciu 21. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 29 grudnia, drużyna Saint Mirren wygrała z Kilmarnock 1-0 (1-0). Mecz na Simple Digital Arena w Paisley obejrzało 6 363 widzów.

21. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-29 16:00 | Stadion: Simple Digital Arena | Widzów: 6363 | Arbiter: A. Newlands
Saint Mirren FC
Kilmarnock FC
1
0
Í. Durmuş 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Jedenastka Kilmarnock wygrała aż 21 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saint Mirren w 17. minucie spotkania, gdy İlkay Durmuş strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Tony Andreu.

Kibice Kilmarnock nie mogli już doczekać się wprowadzenia Osmana Sowa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rory McKenzie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Saint Mirren.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kilmarnock: Gary'emu Dickerowi w 50. i Dariowi Del Fabro w 61. minucie. W 65. minucie Chris Burke został zmieniony przez Dominica Thomasa.

Między 74. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Ross Millen został zmieniony przez Mohameda El Makriniego, co miało wzmocnić drużynę Kilmarnock. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tony'ego Andreu na Cody'ego Cooke'a. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dario Del Fabro61′
79′ Tony Andreu
Nicholas Hamalainen
 17′ İlkay Durmuş
Ross Millen76′
81′ Ryan Flynn
Christopher Robert Burke65′
Sam Foley
Gary Richard Perry Dicker50′
Cameron MacPherson
Rory McKenzie40′
75′ Kyle Magennis
Mohamed El Makrini76′
79′ Cody Cooke
Dominic Thomas65′
Lewis Jamieson
Simeon Jackson
Danny Mullen
Osman Sow40′

Zawodnicy Saint Mirren dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół Kilmarnock wykorzystał wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały trzytygodniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 22 stycznia drużyna Kilmarnock rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Celtic Glasgow. Tego samego dnia Rangers FC będzie rywalem jedenastki Saint Mirren w meczu, który odbędzie się w Glasgow.