Liga szkocka - 2. kolejka Premier League: Rangers FC - Saint Mirren FC 3-0 (1-0)

9 sierpnia na Ibrox Stadium odbył się mecz 2. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Saint Mirren. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glasgow Rangers 3-0.

A. Morelos 69',74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań drużyna Glasgow Rangers wygrała 29 razy i zanotowała dwie porażki oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut drużyna Saint Mirren zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Glasgow Rangers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Saint Mirren Conor McCarthy.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Nathan Sheron z Saint Mirren. Była to 25. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Glasgow Rangers.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Cameron MacPherson z zespołu gości.

Jedenastka Saint Mirren ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie wynik na 2-0 podwyższył Alfredo Morelos. Sytuację bramkową stworzył James Tavernier.

W 74. minucie Joe Aribo został zmieniony przez Scotta Nathaniela. W tej samej minucie trener Glasgow Rangers postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Jacka. Na boisko wszedł Steven Davis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Saint Mirren doszło do zmiany. Junior Morias wszedł za Nathana Sherona.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Alfredo Morelos z Glasgow Rangers. Między 75. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Saint Mirren: İlkay Durmuş, Jonathan Obika, Cameron MacPherson, Sam Foley, na ich miejsce weszli: Kyle McAllister, Isak Thorvaldsson, Lewis Jamieson, Ethan Erhahon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alfreda Morelosa, Borny Barišicia, Ryana Kenta zajęli: Cédric Itten, Calvin Bassey, Brandon Barker.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Marcus Fraser
79′ Borna Barišić
Richard Tait
74′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
İlkay Durmuş78′
74′ Ryan Jack
Sam Foley85′
Glen Adjei Kamara
Cameron MacPherson68′ 85′
 69′, 74′ 75′ Alfredo José Morelos Aviléz
Jamie McGrath
79′ Ryan Kent
Jonathan Chiedozie Obika84′
Andrew Firth
Dean Lyness
79′ Calvin Bassey Ughelumba
Jack Baird
Filip Viktor Helander
Ethan Erhahon85′
Nathan Patterson
Jay Henderson
74′ Steven Davis
Kyle McAllister78′
74′ Scott Nathaniel Arfield
Isak Thorvaldsson84′
79′ Brandon Lee Colin Barker
Joshua Jack
75′ Cédric Jan Itten
Lewis Jamieson85′
Jordan Lewis Jones
Junior Augustus Morias74′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Glasgow Rangers żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Saint Mirren rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Celtic Glasgow. Tego samego dnia Saint Johnstone FC zagra z jedenastką Glasgow Rangers na jej terenie.