Liga szkocka - 2. kolejka Premier League: Hamilton Academical FC - Ross County FC 0-1 (0-0)

8 sierpnia na Fountain of Youth Stadium odbył się pojedynek 2. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Hamilton i Ross County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ross County 1-0.

B. McKay 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka Ross County wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Ross County zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Hamilton była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Hamilton rozpoczęła w zmienionym składzie, za Calluma Smitha wszedł Charlie Trafford. W 62. minucie za Lee Erwina wszedł Josh Mullin.

W tej samej minucie w jedenastce Ross County doszło do zmiany. Michael Gardyne wszedł za Jordana Tillsona.

Jedyną bramkę meczu dla Ross County zdobył Billy McKay w 76. minucie. W 77. minucie Andrew Winter został zmieniony przez Davida Templetona, a za Shauna Wanta wszedł na boisko Jamie Hamilton, co miało wzmocnić zespół Hamilton. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Billy'ego McKaya na Regana Charlesa-Cooka oraz Harry'ego Theodore'a na Rossa Drapera.

W następstwie utraty gola trener Hamilton postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Lewisa Smitha i na pole gry wprowadził napastnika Justina Johnsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 85. minucie w jedenastce Hamilton doszło do zmiany. Tunde Owolabi wszedł za Rossa Callachana. Jedyną kartkę w meczu dostał Iain Vigurs z Ross County. Była to 90. minuta spotkania.

Connor Steven Randall
82′ Shaun Want
Josh Reid
85′ Ross Callachan
Harry Theodore Paton79′
Scott Martin
Jordan Tillson62′
82′ Lewis Smith
Iain Angus Vigurs90′
David Philani Moyo
Lee Harry Erwin62′
77′ Andrew Winter
Billy Robert McKay  76′ 79′
46′ Callum Smith
Ross Cameron Stewart
Kyle Gourlay
Ross Doohan
82′ Jamie Hamilton
Callum Morris
Ciaran McKenna
Keith Watson
Reegan Mimnaugh
Regan Evans Charles-Cook79′
46′ Charlie Trafford
Ross James Draper79′
82′ Justin Johnson
Michael Gardyne62′
Kyle Munro
Stephen Kelly
85′ Tunde Owolabi
Josh Mullin62′
77′ David Cooper Templeton
Oli Shaw

Arbiter nie ukarał piłkarzy Hamilton żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Hamilton w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższą środę drużyna Ross County zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Kilmarnock FC. Tego samego dnia Aberdeen FC będzie gościć zespół Hamilton.