Liga szkocka - 2. kolejka Premier League: Glasgow Rangers FC - Aberdeen FC 2-0 (0-0)

28 kwietnia na Ibrox Stadium odbył się pojedynek 2. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Aberdeen. Mecz zakończył się zwycięstwem Glasgow Rangers 2-0. Spotkanie obejrzało 49 667 widzów.

2. kolejka Szkocja - Premier League
2019-04-28 16:00 | Stadion: Ibrox Stadium | Widzów: 49667 | Arbiter: D. Robertson
Rangers FC
Aberdeen FC
2
0
J. Tavernier 48',80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 81 razy. Drużyna Glasgow Rangers wygrała aż 48 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 12.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Connor McLennan został zastąpiony przez Michaela Devlina.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jermaina Defoe z Glasgow Rangers, a w 44. minucie Andrewa Considinego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 48. minucie spotkania, gdy James Tavernier strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Dean Campbell, a murawę opuścił Stephen Gleeson. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Aberdeen doszło do zmiany. Greg Stewart wszedł za Sama Cosgrove'a. W 79. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Andrew Considine z Aberdeen i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 44. minucie.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył James Tavernier z Glasgow Rangers. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Joe Lewisowi, zawodnikowi gości.

W 84. minucie w drużynie Glasgow Rangers doszło do zmiany. Candeias wszedł za Ryana Kenta. W tej samej minucie na murawie pojawił się Ross McCrorie z Glasgow Rangers, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Stevena Davisa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Glasgow Rangers doszło do zmiany. Lee Wallace wszedł za Jermaina Defoe.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Scott McKenna z Aberdeen. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Max Lowe
 48′ (k.), 80′ (k.) James Henry Tavernier
Scott McKenna90′
84′ Steven Davis
Stevie May
33′ 87′ Jermain Defoe
Connor McLennan14′
84′ Ryan Kent
James Wilson
Wesley Foderingham
Tomáš Černý
Andrew Halliday
Michael Devlin14′
87′ Lee Wallace
Greg Halford
Joe Worrall
Dean Campbell61′
84′ Ross McCrorie
Ethan Ross
Glenn Bell Dollar Middleton
Greg Alexander James Stewart76′
84′ Daniel João Santos Candeias
Miko Aarne Virtanen

Drużyna Glasgow Rangers była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia wręczył trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Aberdeen, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.