Liga szkocka - 19. kolejka Premier League: Saint Johnstone FC - Saint Mirren FC 0-0

W spotkaniu 19. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 21 grudnia, zespół Saint Johnstone zremisował z Saint Mirren 0-0. Mecz na McDiarmid Park w Perth obejrzało 3 318 widzów.

19. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-21 16:00 | Stadion: McDiarmid Park | Widzów: 3318 | Arbiter: J. Beaton
Saint Johnstone FC
Saint Mirren FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 pojedynki jedenastka Saint Johnstone wygrała 28 razy i zanotowała 12 porażek oraz 22 remisy.

Od pierwszych minut zespół Saint Mirren zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Saint Johnstone była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Saint Johnstone: Anthony'emu Ralstonowi w 61. i Murrayowi Davidsonowi w 62. minucie. Chwilę później trener Saint Johnstone postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Matthew Kennedy'ego. Na boisko wszedł Alistair McCann, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 74. minucie sędzia ukarał kartką Calluma Bootha, piłkarza gospodarzy. W 75. minucie za Calluma Hendry'ego wszedł Stevie May. Chwilę później trener Saint Mirren postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Tony Andreu, a murawę opuścił İlkay Durmuş.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Saint Mirren: Ryanowi Flynnowi w 80. minucie i Calumowi Watersowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. W 82. minucie Junior Morias został zmieniony przez Cody'ego Cooke'a, co miało wzmocnić zespół Saint Mirren. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasona Holta na Davida Wotherspoona.

Václav Hladký
74′ Callum Booth
Paul McGinn
Liam Craig Gordon
Sean McLoughlin
Jason Kerr
Calum Waters90′
61′ Anthony Ralston
İlkay Durmuş77′
62′ Murray Davidson
Ryan Flynn80′
83′ Jason Derek Holt
Sam Foley
65′ Matty Kennedy
Cameron MacPherson
Drey Jermaine Wright
Kyle Magennis
Michael Francis O'Halloran
Junior Augustus Morias82′
75′ Callum Hendry
Dean McMaster
65′ Alistair McCann
Cody Cooke82′
83′ David Wotherspoon
Lewis Jamieson
75′ Stevie May
Danny Mullen

Zawodnicy Saint Johnstone dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Saint Johnstone w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższy czwartek drużyna Saint Mirren będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Celtic Glasgow. Tego samego dnia Hamilton Academical FC będzie gościć jedenastkę Saint Johnstone.