Liga szkocka - 19. kolejka Premier League: Livingston FC - Ross County FC 4-0 (2-0)

21 grudnia na Tony Macaroni Arena odbył się mecz 19. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Livingston i Ross County. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Livingston 4-0. Na stadionie zasiadło 1 201 widzów.

19. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-21 16:00 | Stadion: Tony Macaroni Arena | Widzów: 1201 | Arbiter: C. Steven
Livingston FC
Ross County FC
4
0
R. Lamie 31'
L. Dykes 41',50',73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Livingston wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut drużyna Ross County zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Livingston była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Livingston w 31. minucie spotkania, gdy Ricki Lamie zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Jon Guthrie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Livingston, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lyndon Dykes. Przy strzeleniu gola asystował Steven Lawless.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie Lyndon Dykes po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. Asystę przy golu zanotował Aymen Souda.

Trener Ross County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joe Chalmersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Josh Mullin. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Craig Sibbald z zespołu gospodarzy. Była to 60. minuta starcia. Niedługo później trener Livingston postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Keaghan Jacobs, a murawę opuścił Aymen Souda.

W tej samej minucie Harry Paton zastąpił Blaira Spittala.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lyndon Dykes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Livingston, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Marvin Bartley.

W 74. minucie Lyndon Dykes został zmieniony przez Chrisa Erskinego, a za Craiga Sibbalda wszedł na boisko Scott Robinson, co miało wzmocnić drużynę Livingston. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Billy'ego McKaya na Ewana Hendersona. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Richard Foster
 31′ Ricki Lamie
Marcus Fraser
Steve Tevi Lawson
Sean Kelly
Alan Lithgow
Callum Morris
60′ 79′ Craig Sibbald
Joshua Mullin59′
Marvin Clement Bartley
Harrison Theodore Paton67′
 41′, 50′, 73′ 74′ Lyndon Dykes
Lewis Spence
67′ Aymen Souda
Joseph Chalmers59′
74′ Chris Erskine
Ewan Henderson79′
67′ Keaghan Jacobs
Blair Spittal67′
79′ Scott Robinson
Matthew Wright

Sędzia nie ukarał piłkarzy Ross County żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Ross County rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Motherwell FC. Tego samego dnia Aberdeen FC będzie gościć zespół Livingston.