Liga szkocka - 19. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Motherwell FC 0-1 (0-0)

21 grudnia na Rugby Park odbył się mecz 19. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Kilmarnock i Motherwell. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Motherwell 1-0. Na stadionie stawiło się 5 688 widzów.

19. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-21 16:00 | Stadion: BBSP Stadium Rugby Park | Widzów: 5688 | Arbiter: W. Collum
Kilmarnock FC
Motherwell FC
0
1
J. Carroll 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 89 pojedynków zespół Motherwell wygrał 38 razy i zanotował 36 porażek oraz 15 remisów.

Od pierwszych minut zespół Motherwell zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kilmarnock była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Liamowi Donnelly'emu z jedenastki gości. Była to 36. minuta pojedynku.

W 44. minucie Liam Donnelly zastąpił Liama Polwortha. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Dariowi Del Fabro z Kilmarnock. Trener Motherwell postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jermaine'a Hyltona i na pole gry wprowadził napastnika Sherwina Seedorfa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dopiero w drugiej połowie Jake Carroll wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motherwell, zdobywając bramkę w 67. minucie spotkania. Po chwili trener Kilmarnock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Liam Millar, a murawę opuścił Mohamed El Makrini.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Motherwell: Markowi Gillespiemu w 78. i Peterowi Hartleyowi w 82. minucie. W 80. minucie Chris Long został zmieniony przez Devante'a Cole'a, co miało wzmocnić zespół Motherwell. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rory'ego McKenziego na Dominica Thomasa.

Mark Gillespie78′
59′ Dario Del Fabro
Allan Campbell
73′ Mohamed El Makrini
Mark O'Hara
85′ Rory McKenzie
Richard Tait
85′ Dominic Thomas
Liam Polworth44′
Iain Wilson
Jamie Semple
73′ Liam Alan Millar
Devante Cole80′
Osman Sow
Sherwin Dandery Seedorf59′

Zawodnicy Kilmarnock obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Motherwell wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Motherwell będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Dingwall. Jej rywalem będzie Ross County FC. Tego samego dnia Rangers FC będzie przeciwnikiem drużyny Kilmarnock w meczu, który odbędzie się w Glasgow.