Liga szkocka - 19. kolejka Premier League: Hibernian Edynburg - Rangers FC 0-3 (0-2)

W meczu 19. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 20 grudnia, zespół Hibernianu przegrał z Glasgow Rangers 0-3 (0-2). Mecz na Easter Road Stadium w Edynburgu obejrzało 19 540 widzów.

19. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-20 20:45 | Stadion: Easter Road Stadium | Widzów: 19540 | Arbiter: N. Walsh
J. Defoe 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 88 razy. Zespół Glasgow Rangers wygrał aż 55 razy, zremisował 14, a przegrał tylko 19.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glasgow Rangers w czwartej minucie spotkania, gdy Ryan Kent strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Joe Aribo.

Zespół Hibernianu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Joe Aribo. Przy strzeleniu gola pomagał Ryan Jack.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hibernian: Lewisowi Stevensonowi w 40. i Jasonowi Naismithowi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Hibernianu rozpoczął w zmienionym składzie, za Floriana Kamberiego wszedł Daryl Horgan. Drugą połowę drużyna Hibernianu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stevie Mallana wszedł Vykintas Slivka.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hibernian: Martinowi Boyle'owi w 48. i Melkerowi Hallbergowi w 51. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jermain Defoe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, strzelając kolejnego gola w 53. minucie spotkania. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Scotta Arfielda.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ryan Porteous osłabiając tym samym zespół Hibernianu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 63. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Connorowi Goldsonowi i Darylowi Horganowi. W 64. minucie Scott Allan został zmieniony przez Darrena McGregora.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Glasgow Rangers doszło do zmiany. Oluwaseyi Ojo wszedł za Joe Aribo. W 77. minucie w drużynie Glasgow Rangers doszło do zmiany. Brandon Barker wszedł za Ryana Kenta. Chwilę później trener Glasgow Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Greg Stewart, a murawę opuścił Ryan Jack.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Borna Barišić
43′ Jason Naismith
Connor Lambert Goldson63′
60′ Ryan Porteous
Nikola Katić
40′ Lewis Stevenson
James Henry Tavernier
64′ Scott Allan
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo  8′ 75′
48′ Martin Callie Boyle
Ryan Jack80′
51′ Melker Hallberg
Glen Adjei Kamara
46′ Stevie Patrick Mallan
Scott Nathaniel Arfield
Christian Rhys Doidge
Jermain Defoe  53′
46′ Florian Kamberi
Ryan Kent  4′ 77′
Adam Bogdan
Wesley Foderingham
Adam Lewis Jackson
Samuel George Alan Edmundson
64′ Darren McGregor
Andrew Halliday
46′ 63′ Daryl Jeremiah Horgan
Matt Polster
Fraser Murray
Brandon Lee Colin Barker77′
46′ Vykintas Slivka
Oluwaseyi Babajide Ojo75′
Oliver Shaw
Greg Alexander James Stewart80′

Wyjątkowa nieporadność napastników Hibernianu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Glasgow Rangers był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Hibernianu obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.