Liga szkocka - 18. kolejka Premier League: Ross County FC - Kilmarnock FC 1-0 (0-0)

14 grudnia na Global Energy Stadium w Dingwall odbył się mecz 18. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Ross County i Kilmarnock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ross County 1-0. Na stadionie zasiadło 3 688 widzów.

18. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-14 16:00 | Stadion: Global Energy Stadium | Widzów: 3688 | Arbiter: A. Muir
Ross County FC
Kilmarnock FC
1
0
L. Erwin 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Kilmarnock wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Michael Gardyne został zmieniony przez Billy'ego McKaya.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alana Powera z Kilmarnock, a w 44. minucie Rossa Stewarta z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ross County: Billy'emu McKayowi w 55. i Harry'emu Patonowi w 71. minucie. W 64. minucie Brian Graham został zmieniony przez Lee Erwina, a za Lewisa Spence'a wszedł na boisko Ewan Henderson, co miało wzmocnić drużynę Ross County. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rory'ego McKenziego na Mohameda El Makriniego w 84. minucie.

Kibice Kilmarnock nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominica Thomasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Liam Millar.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Lee Erwin dla zespołu Ross County. Bramka padła w tej samej minucie.

Stephen O'Donnell
9′ Michael Gardyne
Christopher Robert Burke
Joshua Mullin
Gary Richard Perry Dicker
71′ Harrison Theodore Paton
Rory McKenzie84′
73′ Lewis Spence
Alan Thomas Daniel Power32′
64′ Brian Graham
Liam Alan Millar87′
44′ Ross Cameron Stewart
Steven Hendrie
73′ Ewan Henderson
Mohamed El Makrini84′
Blair Spittal
Dominic Thomas87′
64′  90′ Lee Harry Erwin
Iain Wilson
9′ 55′ Billy Robert McKay
Simeon Jackson

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Ross County, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka Ross County wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

21 grudnia zespół Kilmarnock rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Motherwell FC. Tego samego dnia Livingston FC będzie gościć jedenastkę Ross County.