Liga szkocka - 18. kolejka Premier League: Heart of Midlothian - Saint Johnstone FC 0-1 (0-0)

14 grudnia na Tynecastle Park w Edynburgu odbył się pojedynek 18. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Heartu i Saint Johnstone. Mecz zakończył się zwycięstwem Saint Johnstone 1-0. Na stadionie zasiadło 16 347 widzów.

18. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-14 16:00 | Stadion: Tynecastle Park | Widzów: 16347 | Arbiter: A. Newlands
Heart of Midlothian
Saint Johnstone FC
0
1
C. Hendry 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 starcia drużyna Heartu wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 18 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Heartu rozpoczął w zmienionym składzie, za Aidana Keenę wszedł Ryotaro Meshino. A trener Saint Johnstone wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Calluma Hendry'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stevie May. Posunięcie trenera było słuszne. Calluma Hendry'ego zdobył zwycięską bramkę w 74. minucie spotkania.

W 66. minucie Sean Clare został zastąpiony przez Uche Ikpeazu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saint Johnstone w 74. minucie spotkania, gdy Callum Hendry strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zanotował Matthew Kennedy.

W 80. minucie Jason Holt został zmieniony przez Liama Craiga, a za Matthew Kennedy'ego wszedł na boisko David Wotherspoon, co miało wzmocnić jedenastkę Saint Johnstone. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Walkera na Loïca Damoura. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Aaronowi Hickeyowi z drużyny gospodarzy. Była to 86. minuta pojedynku.

Liam Craig Gordon
86′ Aaron Hickey
Jason Kerr
42′ Michael Smith
Anthony Ralston9′
Oliver Bozanic
Matty Kennedy86′
66′ Sean Clare
Murray Davidson25′
81′ Jamie Walker
Jason Derek Holt80′
Glenn Whelan
Alistair McCann
46′ Aidan Keena
Scott Tanser
81′ Loïc Damour
Liam Craig80′
66′ Uche Ikpeazu
David Wotherspoon86′
46′ Ryotaro Meshino
Drey Jermaine Wright
Craig Wighton
Callum Hendry60′  74′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę jedenastka Heartu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Celtic Glasgow. Natomiast 21 grudnia Saint Mirren FC zagra z jedenastką Saint Johnstone na jej terenie.