Liga szkocka - 18. kolejka Premier League: Celtic Glasgow - Hibernian Edynburg 2-0 (1-0)

W pojedynku 18. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 15 grudnia, jedenastka Celtic wygrała z Hibernianem 2-0 (1-0). Mecz na Celtic Park w Glasgow obejrzało 57 598 widzów.

O. Édouard 66'

Od pierwszych minut zespół Hibernianu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Celtic była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 39. minucie spotkania, gdy Jeremie Frimpong strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Odsonne Édouard.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celtic.

Na drugą połowę jedenastka Hibernianu wyszła w zmienionym składzie, za Ofira Marciana wszedł Christopher Maxwell.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Celtic, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie drugiego gola dla drużyny gospodarzy strzelił Odsonne Édouard. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Asystę zanotował James Forrest.

Chwilę później trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Leigh Griffiths, a murawę opuścił Odsonne Édouard. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Martin Boyle, zawodnik gości. Kibice Hibernianu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daryla Horgana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Christian Doidge.

W 75. minucie kartkę dostał Nir Bitton z Celtic. W 79. minucie Scott Allan został zmieniony przez Frasera Murraya. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Stevie Mallanowi, piłkarzowi Hibernianu.

W tej samej minucie w zespole Celtic doszło do zmiany. Tom Rogić wszedł za Jamesa Forresta. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Ofir Meir Marciano46′
 39′ Jeremie Agyekum Frimpong
Lewis Stevenson
75′ Nir Bitton
Scott Allan79′
Scott Brown
Martin Callie Boyle72′
84′ James Forrest
Melker Hallberg
Callum William McGregor
Stevie Patrick Mallan84′
Jules Olivier Ntcham
Christian Rhys Doidge72′
 66′ 68′ Odsonne Édouard
Daryl Jeremiah Horgan72′
84′ Tomas Petar Rogić
Fraser Murray79′
Vakoun Issouf Bayo
Vykintas Slivka
68′ Leigh Griffiths
Oliver Shaw

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Hibernianu pokazał dwie.

Jedenastka Celtic w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Celtic będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Edynburgu. Jego przeciwnikiem będzie Heart of Midlothian. Natomiast w piątek Rangers FC zagra z zespołem Hibernianu na jego terenie.