Liga szkocka - 18. kolejka Premier League: Aberdeen FC - Hamilton Academical FC 1-0 (0-0)

W meczu 18. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 14 grudnia, zespół Aberdeen zwyciężył z Hamilton 1-0 (0-0). Mecz na Pittodrie Stadium obejrzało 12 325 widzów.

18. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-14 16:00 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 12325 | Arbiter: W. Collum
Aberdeen FC
Hamilton Academical FC
1
0
S. Cosgrove 53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka Aberdeen wygrała aż 18 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko osiem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie Gregory Leigh zastąpił Andrewa Considinego.

Kibice Aberdeen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jona Gallaghera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Funso-King Ojo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 53. minucie spotkania, gdy Sam Cosgrove zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Niall McGinn.

W 70. minucie Ross Cunningham został zmieniony przez Adriana Becka, co miało wzmocnić drużynę Hamilton. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Hedgesa na Deana Campbella. Niedługo później trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł David Moyo, a murawę opuścił George Oakley. W tej samej minucie w zespole Hamilton doszło do zmiany. Marios Ogboe wszedł za Scotta Martina.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Samowi Stubbsowi z Hamilton. Była to 85. minuta starcia.

Luke Southwood
45′ Gregory Leigh
Sam Stubbs85′
72′ Ryan Hedges
William Guy Collar
Niall McGinn
Ross Cunningham70′
46′ Funso-King Ojo
Scott Martin81′
James Wilson
George Oakley81′
 53′ Sam Cosgrove
Mickel Miller
Tomáš Černý
Owain Fon Williams
45′ Andrew Considine
Markus Garborg Fjørtoft
72′ Dean Campbell
Adrian Beck70′
46′ Jon Gallagher