Liga szkocka - 17. kolejka Premier League: Motherwell FC - Heart of Midlothian 1-0 (1-0)

7 grudnia na Fir Park odbyło się spotkanie 17. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Motherwell i Heartu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Motherwell 1-0. Na stadionie stawiło się 4 745 widzów.

C. Long 40'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 91 meczów drużyna Heartu wygrała 42 razy i zanotowała 30 porażek oraz 19 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Heartu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Motherwell była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Chris Long wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motherwell, strzelając gola w 40. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Jermaine Hylton.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Motherwell.

W 58. minucie Jamie Walker został zmieniony przez Uche Ikpeazu. W 62. minucie żółtą kartkę dostał Christophe Berra, piłkarz Heartu.

Chwilę później trener Motherwell postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Devante Cole, a murawę opuścił James Scott. Między 66. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Motherwell. W 75. minucie Chris Long został zmieniony przez Petera Hartleya, a za Liama Polwortha wszedł na boisko Mark O'Hara, co miało wzmocnić zespół Motherwell. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevena Macleana na Aidana Keenę oraz Ryotara Meshina na Craiga Wightona.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia wyrzucił z boiska Jake'a Mulraneya z Heartu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Michael Smith
81′ Liam Francis Peadar Donnelly
Jake Mulraney90′
75′ Allan Campbell
Sean Clare
86′ Liam Polworth
Jamie Walker58′
65′ James Scott
Glenn Whelan
 40′ 66′ 75′ Christopher Michael Long
Ryotaro Meshino86′
Jermaine Samuel Hylton
Steven George MacLean85′
Trevor Carson
Kevin Silva
75′ Peter Hartley
Clévid Florian Dikamona
Richard Tait
Oliver Bozanic
86′ Mark O'Hara
Andrew Irving
65′ Devante Cole
Uche Ikpeazu58′
Ross MacIver
Aidan Keena85′
Sherwin Dandery Seedorf
Craig Wighton86′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Heartu, a piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

14 grudnia zespół Heartu rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Saint Johnstone FC. Natomiast 15 grudnia Rangers FC zagra z drużyną Motherwell na jej terenie.