Liga szkocka - 17. kolejka Premier League: Hamilton Academical FC - Saint Mirren FC 0-1 (0-0)

W pojedynku 17. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna Hamilton przegrała z Saint Mirren 0-1 (0-0). Mecz na Fountain of Youth Stadium obejrzało 1 962 widzów.

17. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-07 16:00 | Stadion: Fountain of Youth Stadium | Widzów: 1962 | Arbiter: D. Robertson
Hamilton Academical FC
Saint Mirren FC
0
1
C. MacPherson 52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 meczów drużyna Hamilton wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz 17 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Saint Mirren zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Hamilton była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Cameron MacPherson dla drużyny Saint Mirren. Bramka padła w tej samej minucie. W 56. minucie żółtą kartkę obejrzał Kyle Magennis z Saint Mirren.

W tej samej minucie Johnny Hunt został zastąpiony przez Scotta Martina. W tej samej minucie w zespole Hamilton doszło do zmiany. George Oakley wszedł za Mariosa Ogboego. Po chwili trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł David Moyo, a murawę opuścił Steve Davies.

W 77. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alexandros Gogić osłabiając tym samym drużynę Hamilton. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w zespole Saint Mirren doszło do zmiany. Tony Andreu wszedł za Paula McGinna. Między 89. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Paul McGinn82′
77′ Alexandros Gogić
Sean McLoughlin
56′ Johnny Hunt
Kyle Magennis56′ 76′
62′ Steve Davies
Kyle McAllister66′
56′ Marios Ogkmpoe
Jay Henderson
56′ 89′ Scott Martin
Stephen McGinn76′
62′ David Philani Moyo
Cody Cooke66′
56′ George Oakley
Danny Mullen

Piłkarze Hamilton otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

14 grudnia zespół Saint Mirren zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Livingston FC. Tego samego dnia Aberdeen FC będzie gościć zespół Hamilton.