Liga szkocka - 16. kolejka Premier League: Saint Mirren FC - Motherwell FC 0-3 (0-2)

4 grudnia na Simple Digital Arena w Paisley odbył się pojedynek 16. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Saint Mirren i Motherwell. Starcie zakończyło się zwycięstwem Motherwell 3-0. Mecz obejrzało 4 240 widzów.

16. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-04 20:45 | Stadion: Simple Digital Arena | Widzów: 4240 | Arbiter: A. Dallas
A. Campbell 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania drużyna Motherwell wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz 14 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Gary MacKenzie zastąpił Camerona Macphersona.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Devante Cole z drużyny gości. Była to 15. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby James Scott wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motherwell, strzelając gola w 28. minucie starcia. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Liam Grimshaw.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w 33. minucie spotkania, gdy James Scott strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Liam Polworth.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Saint Mirren nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juniora Moriasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jonathan Obika.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Motherwell w 67. minucie spotkania, gdy Allan Campbell zdobył trzecią bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Motherwell doszło do zmiany. Mark O'Hara wszedł za Allana Campbella.

Chwilę później trener Motherwell postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Sherwin Seedorf, a murawę opuścił Jermaine Hylton. W tej samej minucie Kyle Magennis został zmieniony przez Kyle'a McAllistera, co miało wzmocnić drużynę Saint Mirren. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Devante'a Cole'a na Christy'ego Manzingę. W 86. minucie arbiter ukarał kartką Paula McGinna, piłkarza gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Mark Gillespie
9′ Gary MacKenzie
Jake Carroll
86′ Paul McGinn
Allan Campbell  67′ 70′
75′ Kyle Magennis
Liam Polworth
Stephen McGinn
Devante Cole15′ 83′
63′ Jonathan Chiedozie Obika
Barry Maguire
9′ Cameron MacPherson
Mark O'Hara70′
75′ Kyle McAllister
Christopher Michael Long
Cody Cooke
Christy Manzinga83′
63′ Junior Augustus Morias
Sherwin Dandery Seedorf75′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Motherwell będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Heart of Midlothian. Tego samego dnia Hamilton Academical FC będzie gościć drużynę Saint Mirren.