Liga szkocka - 16. kolejka Premier League: Ross County FC - Hibernian Edynburg 2-1 (0-1)

W meczu 16. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 4 grudnia, drużyna Ross County zwyciężyła z Hibernianem 2-1 (0-1). Mecz na Global Energy Stadium w Dingwall obejrzało 4 196 widzów.

16. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-04 20:45 | Stadion: Global Energy Stadium | Widzów: 4196 | Arbiter: D. Munro
Ross County FC
Hibernian Edynburg
2
1
R. Stewart 65',75'
C. Doidge 34'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć drużyna Hibernianu wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Hibernianu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Ross County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie kartkę dostał Sean Kelly z zespołu gospodarzy.

W tym czasie to piłkarze Hibernianu otworzyli wynik. W tej samej minucie bramkę zdobył Christian Doidge. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Scott Allan.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Ryana Porteousa, piłkarza Hibernianu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hibernianu.

Między 52. a 58. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Ross County nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 65. minucie Ross Stewart wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Josh Mullin.

W 69. minucie za Briana Grahama wszedł Lee Erwin. W 72. minucie w drużynie Ross County doszło do zmiany. Marcus Fraser wszedł za Richarda Fostera.

Niedługo później Ross Stewart wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ross County, strzelając kolejnego gola w 75. minucie meczu. Chwilę później trener Hibernianu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Melkera Hallberga. Na boisko wszedł Stevie Mallan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 79. minucie Florian Kamberi został zmieniony przez Olego Shawa, a za Vykintasa Slivkę wszedł na boisko Daryl Horgan, co miało wzmocnić jedenastkę Hibernianu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Gardyne'a na Billy'ego McKaya. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Christopher Maxwell
72′ Richard Foster
Paul Hanlon
34′ Sean Kelly
Jason Naismith
Callum Morris
Ryan Porteous41′
Liam Vaughan Henry Fontaine
Lewis Stevenson
84′ Michael Gardyne
Scott Allan
Joshua Mullin
Martin Callie Boyle
58′ Harrison Theodore Paton
Melker Hallberg77′
53′ Lewis Spence
Vykintas Slivka52′ 87′
69′ Brian Graham
Christian Rhys Doidge  34′
 65′, 75′ Ross Cameron Stewart
Florian Kamberi79′
Ross Laidlaw
Ofir Meir Marciano
72′ Marcus Fraser
Daryl Jeremiah Horgan87′
69′ Lee Harry Erwin
Stevie Patrick Mallan77′
84′ Billy Robert McKay
Oliver Shaw79′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Hibernianu obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Hibernianu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Aberdeen FC. Natomiast 14 grudnia Kilmarnock FC zagra z zespołem Ross County na jego terenie.