Liga szkocka - 16. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Saint Johnstone FC 0-0

W meczu 16. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 4 grudnia, jedenastka Kilmarnock zremisowała z Saint Johnstone 0-0. Mecz na Rugby Park obejrzało 4 083 widzów.

16. kolejka Szkocja - Premier League
2019-12-04 20:45 | Stadion: BBSP Stadium Rugby Park | Widzów: 4083 | Arbiter: S. Mclean
Kilmarnock FC
Saint Johnstone FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 spotkania drużyna Kilmarnock wygrała 21 razy i zanotowała 20 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut zespół Saint Johnstone zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kilmarnock była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gary'ego Dickera z Kilmarnock, a w 70. minucie Anthony'ego Ralstona z drużyny przeciwnej. W 73. minucie Liam Millar został zmieniony przez Dominica Thomasa.

W tej samej minucie w zespole Saint Johnstone doszło do zmiany. David Wotherspoon wszedł za Dreya Wrighta. Trener Kilmarnock postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Mohameda El Makriniego i na pole gry wprowadził napastnika Osmana Sowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie Michael O'Halloran został zmieniony przez Matthew Kennedy'ego, co miało wzmocnić zespół Saint Johnstone. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eamonna Brophy'ego na Rory'ego McKenziego.

Drey Jermaine Wright73′
63′ Gary Richard Perry Dicker
Liam Craig
74′ Mohamed El Makrini
Jason Derek Holt
Alan Thomas Daniel Power
Alistair McCann
84′ Eamonn Brophy
Christopher Kane
73′ Liam Alan Millar
Michael Francis O'Halloran82′
Jan Koprivec
Elliot Charles Parish
Connor Johnson
Wallace Duffy
84′ Rory McKenzie
Scott Tanser
73′ Dominic Thomas
Matty Kennedy82′
Iain Wilson
Danny Swanson
74′ Osman Sow
David Wotherspoon73′
Harvey St Clair
Stevie May

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Kilmarnock w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Kilmarnock będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Livingston FC. Natomiast 14 grudnia Heart of Midlothian będzie przeciwnikiem jedenastki Saint Johnstone w meczu, który odbędzie się w Edynburgu.