Liga szkocka - 15. kolejka Premiership: Rangers FC - Aberdeen FC 4-0 (2-0)

22 listopada na Ibrox Stadium odbyło się starcie 15. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Aberdeen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glasgow Rangers 4-0.

J. Tavernier 53'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się pierwszy i trzeci zespół Premiershipu.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 82 razy. Drużyna Glasgow Rangers wygrała aż 50 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 15. minucie spotkania, gdy Ryan Kent strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Scott Nathaniel.

Jedenastka Aberdeen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Kemar Roofe. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Connor Goldson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niedługo później Scott Nathaniel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, strzelając kolejnego gola w 49. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Ryan Kent.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Andrew Considine z Aberdeen. Była to 52. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 53. minucie spotkania, gdy James Tavernier strzelił z karnego czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 56. minucie za Ryana Jacka wszedł Steven Davis. Między 64. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Glasgow Rangers: Alfredo Morelos, Ryan Kent, Kemar Roofe, na ich miejsce weszli: Jermain Defoe, Glen Kamara, Ianis Hagi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryana Edmondsona, Sama Cosgrove'a zajęli: Curtis Main, Dean Campbell. Kibice Glasgow Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cédrica Ittena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Joseph Ayodele-Aribo.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ryan Duncan, Ronald Hernández, a na ich miejsce weszli Gregory Leigh, Shaleum Logan. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Joseph Peter Lewis
 53′ (k.) James Henry Tavernier
Shaleum Logan84′
 49′ Scott Nathaniel Arfield
Funso-King Ojo
74′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Ryan Hedges
56′ Ryan Jack
Ryan Edmondson64′
 29′ 74′ Kemar Roofe
Matty Kennedy
66′ Alfredo José Morelos Aviléz
Gregory Leigh84′
 15′ 66′ Ryan Kent
Ronald José Hernández Pimentel84′
56′ Steven Davis
Kieran Ngwenya
74′ Ianis Hagi
Calvin Ramsay
66′ Glen Adjei Kamara
Dean Campbell74′
Brandon Lee Colin Barker
Mark Gallagher
66′ Jermain Defoe
Ryan Duncan84′
74′ Cédric Jan Itten
Curtis Lee Main64′

Jedenastka Glasgow Rangers była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Glasgow Rangers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Aberdeen w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.