Liga szkocka - 15. kolejka Premiership: Kilmarnock FC - Ross County FC 3-1 (1-1)

21 listopada na BBSP Stadium Rugby Park odbyło się spotkanie 15. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Kilmarnock i Ross County. Mecz zakończył się zwycięstwem Kilmarnock 3-1.

T. Grivosti 42'

Drużyna Ross County przed meczem zajmowała dziewiąte miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Ross County wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Kilmarnock. W ósmej minucie sędzia wyrzucił z boiska Stuarta Findlaya z Kilmarnock.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Kilmarnock nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Eamonn Brophy. Asystę zaliczył Mitchell Pinnock.

W 27. minucie za Jordana Roya wszedł Billy McKay.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 42. minucie Tom Grivosti wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Stephen Kelly.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 46. minucie Eamonn Brophy został zmieniony przez Zenona Rossiego, co miało wzmocnić drużynę Kilmarnock. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Grivostiego na Keitha Watsona w 57. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kilmarnock w 68. minucie spotkania, gdy Nicke Kabamba strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 69. minucie Harrison Paton został zmieniony przez Jermaine'a Hyltona, co miało wzmocnić zespół Ross County. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicke'a Kabambę na Dannego Whitehalla w 85. minucie oraz Mitchella Pinnocka na Christophera Burke'a w tej samej minucie.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Rory'emu McKenziemu z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kilmarnock, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej trzeciej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Christopher Burke. Bramka padła po podaniu Aarona Tshiboli.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Coll Ian Donaldson
8′ Stuart John Findlay
Alexander Iacovitti
Brandon Neil Haunstrup
Josh Reid
Gary Richard Perry Dicker
Regan Evans Charles-Cook
90′ Rory McKenzie
Jordan Roy Tillson27′
86′ Mitchell Bernard Pinnock
Charlie Lakin
Aaron Tshibola
Harrison Theodore Paton69′
 14′ 46′ Eamonn Brophy
Stephen Kelly
 68′ (k.) 85′ Nicke Kabamba
Ross Cameron Stewart
Colin Anthony Doyle
Ross Laidlaw
46′ Zeno Ibsen Rossi
Callum Morris
Calum Waters
Keith Watson57′
86′  90′ Christopher Robert Burke
Ben Williamson
Alistair Taylor
Jermaine Samuel Hylton69′
Greg Kiltie
Billy Robert McKay27′
85′ Danny Whitehall
Matthew Wright

Przewaga zespołu Ross County w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Kilmarnock przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.