Liga szkocka - 15. kolejka Premiership: Hibernian Edynburg - Celtic Glasgow 2-2 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 21 listopada, drużyna Hibernianu zremisowała z Celtic 2-2 (0-0). Starcie odbyło się na Easter Road Stadium w Edynburgu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w Celtic.

D. Laxalt 90'

Jedenastka Celtic bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 80 razy. Drużyna Celtic wygrała aż 49 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 10.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Stevie Mallanowi z Hibernianu. Była to 15. minuta meczu.

W 52. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów odbił nieudany strzał Kevina Nisbeta. Na szczęście na miejscu znajdował się Kevin Nisbet, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. W 58. minucie Albian Ajeti został zmieniony przez Odsonne'a Édouarda.

Zespół Celtic ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Nisbet. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Jamie Murphy.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze Celtic: Leigh Griffiths, Shane Duffy, a na ich miejsce weszli Mohamed Elyounoussi, Scott Brown. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hibernian: Martinowi Boyle'owi w 73. i Paulowi Hanlonowi w 79. minucie. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Odsonne Édouard.

Chwilę później trener Hibernianu postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jamiego Murphy'ego wszedł David Gray, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Hibernianu nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W 84. minucie w jedenastce Hibernianu doszło do zmiany. Melker Hallberg wszedł za Stevie Mallana. A kibice Celtic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jules'a Ntchama. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tomas Rogić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W samej końcówce spotkania kartkę otrzymał Sean Mackie z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie w jedenastce Hibernianu doszło do zmiany. Stephen McGinn wszedł za Josepha Newella.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, jedenastka Celtic doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Diego Laxalt. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Nir Bitton
79′ Paul Hanlon
Kristoffer Vassbakk Ajer
89′ Sean Mackie
Diego Sebastián Laxalt Suárez  90′
73′ Martin Callie Boyle
Scott Brown72′
15′ 84′ Stevie Patrick Mallan
Ryan Christie
 52′ 80′ Jamie Murphy
Mohamed Amine Elyounoussi72′
89′ Joseph Peter Newell
Callum William McGregor
Alexandros Gogić
Tomas Petar Rogić87′
 59′ 52′ (k.) Kevin Nisbet
Albian Afrim Ajeti58′
Dillon Barnes
Vasilis Cornelius Barkas
Josh Thomas Doig
Shane Duffy72′
80′ David Peter Gray
Hatem Abd Elhamed
Darren McGregor
Greg John Taylor
Steven Bradley
Ewan Henderson
84′ Melker Hallberg
Jules Olivier Ntcham87′
89′ Stephen McGinn
Odsonne Édouard58′  79′ (k.)
Drey Jermaine Wright
Leigh Griffiths72′
James Gullan
Patryk Klimala

Przewaga zespołu Celtic w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Hibernianu pokazał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Celtic w drugiej połowie dokonała czterech zmian.