Liga szkocka - 15. kolejka Premier League: Livingston FC - Hamilton Academical FC 0-0

W meczu 15. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Livingston zremisowała z Hamilton 0-0. Mecz na Tony Macaroni Arena obejrzało 1 076 widzów.

15. kolejka Szkocja - Premier League
2019-11-30 16:00 | Stadion: Tony Macaroni Arena | Widzów: 1076 | Arbiter: W. Collum
Livingston FC
Hamilton Academical FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Hamilton wygrał aż 14 razy, zremisował 10, a przegrał tylko dziewięć.

Od pierwszych minut drużyna Hamilton zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Livingston była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Livingston rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marvina Bartleya wszedł Jack McMillan. W 60. minucie Robbie Crawford został zastąpiony przez Scotta Robinsona.

A kibice Hamilton nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Moya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Marios Ogboe. W 68. minucie Steve Lawson został zmieniony przez Chrisa Erskinego, co miało wzmocnić drużynę Livingston. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Oakleya na Scotta Martina w 86. minucie. Jedyną kartkę w meczu dostał Brian Easton z Hamilton. Była to 76. minuta pojedynku.

Alexandros Gogić
68′ Steve Tevi Lawson
Johnny Hunt
Aaron Taylor-Sinclair
Aaron Joseph McGowan
46′ Marvin Clement Bartley
Scott McMann
60′ Robbie Crawford
Owain Fon Williams
46′ Jack McMillan
Jamie Hamilton
Hakeem Ademola Odoffin
Shaun Want
68′ Chris Erskine
William Guy Collar
60′ Scott Robinson
Ross Cunningham
Craig Sibbald
Scott Martin86′
Aymen Souda
David Philani Moyo64′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Hamilton przyznał jedną żółtą.

Zespół Livingston w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą środę zespół Hamilton zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Celtic Glasgow. Tego samego dnia Heart of Midlothian będzie przeciwnikiem drużyny Livingston w meczu, który odbędzie się w Edynburgu.