Liga szkocka - 14. kolejka Premiership: Saint Mirren FC - Dundee United FC 0-0

W pojedynku 14. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 6 listopada, jedenastka Saint Mirren zremisowała z Dundee Utd 0-0. Mecz odbył się na Simple Digital Arena w Paisley.

14. kolejka Szkocja - Premiership
2020-11-06 20:45 | Stadion: The SMISA Stadium | Arbiter: David Munro
Saint Mirren FC
Dundee United FC
0
0

Drużyna Saint Mirren przed meczem zajmowała 11. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 starcia zespół Dundee Utd wygrał 17 razy i zanotował pięć porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Saint Mirren zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Dundee Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Brandonowi Masonowi z Saint Mirren. W 58. minucie Kristian Dennis zastąpił Lee Erwina.

W 59. minucie w drużynie Dundee Utd doszło do zmiany. Dillon Powers wszedł za Iana Harkesa. Trener Dundee Utd postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Petera Pawletta i na pole gry wprowadził napastnika Marca McNulty'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie kartkę dostał Nicholas Clark, piłkarz gości.

Peter Ian Pawlett59′
51′ 80′ Brandon Mason
Jamie Robson
71′ Cameron MacPherson
Ian Harkes59′
58′ Kristian Dennis
Lawrence Shankland
80′ Jamie McGrath
Paul McMullan70′
80′ Sam Foley
Lewis Neilson
Kyle McAllister
Dillon Thomas Powers59′
58′ Lee Harry Erwin
Louis George Appéré
80′ Junior Augustus Morias
Kai Fotheringham
71′ Jonathan Chiedozie Obika
Marc McNulty59′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Saint Mirren w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.