Liga szkocka - 14. kolejka Premiership: Ross County FC - Livingston FC 1-1 (1-0)

6 listopada na Global Energy Stadium w Dingwall odbył się mecz 14. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Ross County i Livingston. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

N. Devlin 56'

Zespół Livingston przed meczem zajmował 10. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery spotkania jedenastka Ross County wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Ross County nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie Oliver Shaw dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Stephen Kelly.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ross County.

Piłkarze Livingston odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Nicholas Devlin. Przy zdobyciu bramki pomagał Scott Pittman.

Chwilę później trener Ross County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Regan Charles-Cook, a murawę opuścił Michael Gardyne. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Marvina Bartleya, zawodnika gości. W 77. minucie Craig Sibbald zastąpił Mateja Poplatnika.

W 81. minucie Ciaron Brown został zmieniony przez Efe Ambrosego, co miało wzmocnić drużynę Livingston. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charliego Lakina na Jordana Roya. W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Stephenowi Kelly'emu z zespołu gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Craig Sibbald77′
59′ Michael Gardyne
Alan Forrest
85′ Charlie Lakin
Scott Robinson
90′ Stephen Kelly
Scott Pittman
 28′ Oliver Shaw
Jackson Joseph Fitzwater
59′ Regan Evans Charles-Cook
Jack McMillan
Jermaine Samuel Hylton
Aaron Taylor-Sinclair
85′ Jordan Roy Tillson