Liga szkocka - 14. kolejka Premiership: Motherwell FC - Celtic Glasgow 1-4 (0-2)

8 listopada na Fir Park odbyło się spotkanie 14. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Motherwell i Celtic. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Celtic 4-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w Celtic.

O. Ntcham 86'

Zespół Celtic bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 94 razy. Zespół Celtic wygrał aż 63 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Celtic otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Elyounoussi.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Celtic, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi w 27. minucie Mohamed Elyounoussi. Asystę zaliczył Tomas Rogić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Barry Maguire z Motherwell. Była to 43. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Devante'a Cole'a, zawodnika Motherwell. Niedługo później trener Celtic postanowił wzmocnić formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jeremie Agyekuma. Na boisko wszedł Hatem Elhamed, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie Albian Ajeti został zastąpiony przez Odsonne'a Édouarda. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Motherwell doszło do zmiany. Robbie Crawford wszedł za Barry'ego Maguire'a. W tej samej minucie trener Motherwell postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christopher Long, a murawę opuścił Devante Cole.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 72. minucie kontaktową bramkę dla piłkarzy gospodarzy zdobył Declan Gallagher. Przy zdobyciu bramki asystował Liam Polworth.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 76. minucie spotkania, gdy Mohamed Elyounoussi strzelił trzeciego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hatem Elhamed.

W 78. minucie Kristoffer Vassbakk został zmieniony przez Shane Duffego, a za Tomasa Rogicia wszedł na boisko Jules Ntcham, co miało wzmocnić zespół Celtic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tony'ego Watta na Jordana White'a. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Tony'emu Wattowi z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później Jules Ntcham wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Odsonne'a Édouarda.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Nir Bitton
 72′ Declan Gallagher
Ryan Christie
43′ 71′ Barry Maguire
Mohamed Amine Elyounoussi  8′, 27′, 76′
Callum Joseph Lang
Callum William McGregor
81′ 81′ Anthony Paul Watt
Tomas Petar Rogić84′
53′ 71′ Devante Lavon Andrew Cole
Jules Olivier Ntcham84′  86′
71′ Robert Crawford
David Turnbull
Jake Hastie
Odsonne Édouard70′
71′ Christopher Michael Long
Leigh Griffiths
81′ Jordan Neil White
Patryk Klimala

Drużyna Celtic była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Celtic żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Celtic w drugiej połowie wymienił czterech graczy.