Liga szkocka - 13. kolejka Premier League: Livingston FC - Rangers FC 0-2 (0-1)

W starciu 13. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Livingston przegrała z Glasgow Rangers 0-2 (0-1). Mecz na Tony Macaroni Arena obejrzało 8 071 widzów.

13. kolejka Szkocja - Premier League
2019-11-10 16:00 | Stadion: Tony Macaroni Arena | Widzów: 8071 | Arbiter: N. Walsh
Livingston FC
Rangers FC
0
2
J. Ayodele-Aribo 32'
A. Morelos 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka Glasgow Rangers wygrała aż 20 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut jedenastka Glasgow Rangers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Livingston była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jackowi McMillanowi z Livingston. Była to 20. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Glasgow Rangers w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Joe Aribo. Sytuację bramkową stworzył Scott Arfield.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Glasgow Rangers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glasgow Rangers w 52. minucie spotkania, gdy Alfredo Morelos zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Borna Barišić.

W 58. minucie Ryan Kent został zmieniony przez Oluwaseyiego Oję. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Livingston: Marvinowi Bartleyowi w 73. i Aaronowi Taylorowi-Sinclairowi w 81. minucie. Kibice Glasgow Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jermaina Defoe. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Alfredo Morelos.

W 87. minucie w zespole Glasgow Rangers doszło do zmiany. Greg Stewart wszedł za Joe Aribo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Connor Lambert Goldson
60′ Steve Tevi Lawson
Filip Viktor Helander
20′ Jack McMillan
James Henry Tavernier
60′ Hakeem Ademola Odoffin
Scott Nathaniel Arfield
73′ Marvin Clement Bartley
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo  32′ 87′
70′ Robbie Crawford
Wesley Foderingham
60′ 81′ Aaron Taylor-Sinclair
Jon Flanagan
70′ Keaghan Jacobs
Nikola Katić
Scott Robinson
Steven Davis
Craig Sibbald
Jermain Defoe82′
60′ Aymen Souda
Oluwaseyi Babajide Ojo58′
Scott Tiffoney
Greg Alexander James Stewart87′

Drużyna Glasgow Rangers postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Livingston pokazał trzy żółte.