Liga szkocka - 13. kolejka Premier League: Celtic Glasgow - Motherwell FC 2-0 (1-0)

10 listopada na Celtic Park w Glasgow odbyło się spotkanie 13. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Celtic i Motherwell. Mecz zakończył się zwycięstwem Celtic 2-0. Na stadionie stawiło się 57 137 widzów.

R. Tait 54' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 19. minucie spotkania, gdy Odsonne Édouard strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Celtic.

W 54. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Motherwell Richard Tait. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Celtic doszło do zmiany. Ryan Christie wszedł za Jamesa Forresta.

W tej samej minucie trener Motherwell postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jermaine Hylton, a murawę opuścił Richard Tait. W 68. minucie Chris Long został zmieniony przez Sherwina Seedorfa. W 80. minucie w zespole Motherwell doszło do zmiany. James Scott wszedł za Devante'a Cole'a.

Po chwili trener Celtic postanowił wzmocnić linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Mohameda Elyounoussiego. Na boisko wszedł Lewis Morgan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w meczu obejrzał James Scott z drużyny gości. Była to 87. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Bevis Kristofer Kizito Mugabi
86′ Mohamed Amine Elyounoussi
Richard Tait 54′ (samob.) 67′
67′ James Forrest
Devante Cole80′
 19′ Odsonne Édouard
Jermaine Samuel Hylton67′
67′ Ryan Christie
Christy Manzinga
86′ Lewis Morgan
James Scott80′ 87′
Tomas Petar Rogić
Sherwin Dandery Seedorf68′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Motherwell przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Motherwell w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 23 listopada drużyna Motherwell rozegra kolejny mecz w Edynburgu. Jej przeciwnikiem będzie Hibernian Edynburg. Tego samego dnia Livingston FC zagra z zespołem Celtic na jego terenie.