Liga szkocka - 12. kolejka Premiership: Rangers FC - Livingston FC 2-0 (2-0)

W spotkaniu 12. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 25 października, drużyna Glasgow Rangers wygrała z Livingston 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Ibrox Stadium.

J. Defoe 16'

Jedenastka Glasgow Rangers bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka Glasgow Rangers wygrała 16 razy i zanotowała dwie porażki oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glasgow Rangers w dziewiątej minucie spotkania, gdy Joseph Ayodele-Aribo zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Ianis Hagi.

Niedługo później Jermain Defoe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glasgow Rangers, zdobywając kolejną bramkę w 16. minucie meczu. Asystę zanotował James Tavernier.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Livingston wyszła w zmienionym składzie, za Efe Ambrosego wszedł Joshua Mullin. W 64. minucie za Jermaina Defoe wszedł Kemar Roofe.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Livingston doszło do zmiany. Alan Forrest wszedł za Craiga Sibbalda. W 68. minucie kartkę dostał Jonathan Guthrie, zawodnik Livingston. Trener Glasgow Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cédrica Ittena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryan Kent.

W 75. minucie Joseph Ayodele-Aribo został zmieniony przez Scotta Nathaniela, a za Ianisa Hagiego wszedł na boisko Jordan Jones, co miało wzmocnić drużynę Glasgow Rangers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaya Emmanuela-Thomasa na Mateja Poplatnika. W samej końcówce spotkania arbiter przyznał kartkę Ryanowi Jackowi z Glasgow Rangers. W drugiej połowie nie padły gole.

Nicholas Devlin
 9′ 75′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Julien Serrano
75′ Ryan Kent
Craig Sibbald67′
89′ Ryan Jack
Scott Pittman
84′ Ianis Hagi
Jay Aston Emmanuel-Thomas85′
 16′ 64′ Jermain Defoe
Aaron Taylor-Sinclair
75′ Scott Nathaniel Arfield
Alan Forrest67′
75′ Cédric Jan Itten
Joshua Mullin46′
84′ Jordan Lewis Jones
Scott Robinson
Alfredo José Morelos Aviléz
Lars Lokotsch
64′ Kemar Roofe
Matej Poplatnik85′

Zespół Glasgow Rangers był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Livingston w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.