Liga szkocka - 12. kolejka Premier League: Motherwell FC - Livingston FC 2-1 (0-0)

W meczu 12. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 2 listopada, zespół Motherwell zwyciężył z Livingston 2-1 (0-0). Mecz na Fir Park obejrzało 4 423 widzów.

S. Lawless 60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Motherwell wygrała aż 14 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko osiem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jon Guthrie z drużyny gości. Była to 30. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w 47. minucie spotkania, gdy Chris Long strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Liam Polworth.

W 52. minucie kartkę otrzymał Declan Gallagher z Motherwell. W 59. minucie Keaghan Jacobs został zmieniony przez Stevena Lawlessa. W 60. minucie Steven Lawless wyrównał wynik meczu z karnego.

W 65. minucie w zespole Motherwell doszło do zmiany. James Scott wszedł za Devante'a Cole'a. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Steven Lawless, zawodnik Livingston. Trener Motherwell postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jermaine'a Hyltona i na pole gry wprowadził napastnika Sherwina Seedorfa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Piłkarze Motherwell odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Allan Campbell.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Motherwell doszło do zmiany. Bevis Mugabi wszedł za Chrisa Longa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Jonathan Neil Guthrie30′
52′ Declan Gallagher
Hakeem Ademola Odoffin
 83′ Allan Campbell
Marvin Clement Bartley
Liam Polworth
Robbie Crawford
65′ Devante Cole
Keaghan Jacobs59′
 47′ 84′ Christopher Michael Long
Scott Tiffoney
75′ Jermaine Samuel Hylton
Scott Pittman
Trevor Carson
Ross Stewart
84′ Bevis Kristofer Kizito Mugabi
Steven Lawless59′  60′ (k.) 69′
65′ James Scott
Jack Stobbs
75′ Sherwin Dandery Seedorf

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Livingston przyznał dwie.

Drużyna Motherwell w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

10 listopada jedenastka Livingston rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Rangers FC. Tego samego dnia Celtic Glasgow będzie gościć jedenastkę Motherwell.