Liga szkocka - 12. kolejka Premier League: Aberdeen FC - Kilmarnock FC 3-0 (2-0)

W meczu 12. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Aberdeen wygrała z Kilmarnock 3-0 (2-0). Mecz na Pittodrie Stadium obejrzało 13 131 widzów.

12. kolejka Szkocja - Premier League
2019-11-02 16:00 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 13131 | Arbiter: K. Clancy
S. McKenna 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 93 starcia drużyna Aberdeen wygrała 42 razy i zanotowała 31 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Curtis Main. Przy strzeleniu gola pomagał Lewis Ferguson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 27. minucie spotkania, gdy Sam Cosgrove strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Nialla McGinna.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie Dominic Thomas zastąpił Stevena Hendriego. W 56. minucie sędzia ukarał kartką Michaela Devlina, piłkarza Aberdeen.

Chwilę później trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Jon Gallagher, a murawę opuścił Ryan Hedges. W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Zaka Vynera z Aberdeen, a w 76. minucie Gary'ego Dickera z drużyny przeciwnej. Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Aberdeen: Sam Cosgrove, Niall McGinn, na ich miejsce weszli: Connor McLennan, Andrew Considine. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chrisa Burkego, Liama Millara zajęli: Harvey St, Simeon Jackson.

Dopiero w drugiej połowie Scott McKenna wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie starcia. Asystę zanotował Gregory Leigh.

W 90. minucie kartkę obejrzał Rory McKenzie z drużyny gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Laurentiu Constantin Brănescu
56′ Michael Devlin
Nicholas Hamalainen
Gregory Leigh
Stephen O'Donnell
Shaleum Logan
Christopher Robert Burke70′
 81′ Scott McKenna
Gary Richard Perry Dicker76′
60′ Zak Vyner
Rory McKenzie90′
Lewis Ferguson
Alan Thomas Daniel Power
58′ Ryan Hedges
Dominic Thomas54′
79′ Niall McGinn
Iain Wilson
 27′ 65′ Sam Cosgrove
Eamonn Brophy
 10′ Curtis Main
Liam Alan Millar80′
Tomáš Černý
Jan Koprivec
79′ Andrew Considine
Steven Hendrie54′
Dean Campbell
Edin Lynch
58′ Jon Gallagher
Luke Barlow
Bruce Anderson
Tomas Brindley
65′ Connor McLennan
Simeon Jackson80′
James Wilson
Harvey St Clair70′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

9 listopada jedenastka Kilmarnock rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Hamilton Academical FC. Tego samego dnia Ross County FC będzie rywalem zespołu Aberdeen w meczu, który odbędzie się w Dingwall.