Liga szkocka - 11. kolejka Premiership: Ross County FC - Hibernian Edynburg 0-0

W starciu 11. kolejki szkockiej Premiership, które rozegrane zostało 17 października, drużyna Ross County zremisowała z Hibernianem 0-0. Spotkanie odbyło się na Global Energy Stadium w Dingwall.

11. kolejka Szkocja - Premiership
2020-10-17 16:00 | Stadion: Global Energy Stadium | Arbiter: Nick Walsh
Ross County FC
Hibernian Edynburg
0
0

Drużyna Hibernianu bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Hibernianu wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Josephowi Newellowi z Hibernianu. Była to 41. minuta spotkania.

Trener Hibernianu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stevie Mallana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kyle Magennis. W 76. minucie Coll Donaldson zastąpił Toma Grivostiego.

Chwilę później trener Ross County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Stephen Kelly, a murawę opuścił Charlie Lakin. W 79. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Connor Randall osłabiając tym samym drużynę Ross County. W 82. minucie Michael Gardyne został zmieniony przez Billy'ego McKaya, a za Harrisona Patona wszedł na boisko Jordan Roy, co miało wzmocnić zespół Ross County. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lewisa Stevensona na Jamesa Gullana.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Rossowi Cameronowi z drużyny gospodarzy. Była to 86. minuta pojedynku.

Ofir Meir Marciano
76′ Coll Ian Donaldson
Paul McGinn
Alexander Iacovitti
Ryan Porteous
Keith Watson
Paul Hanlon
89′ Harrison Theodore Paton
Lewis Stevenson84′
79′ Connor Steven Randall
Martin Callie Boyle
Regan Evans Charles-Cook
Kyle Magennis64′
77′ Charlie Lakin
Alexandros Gogić
82′ Michael Gardyne
Joseph Peter Newell41′
Iain Angus Vigurs
Kevin Nisbet
86′ Ross Cameron Stewart
Christian Rhys Doidge
Ross Laidlaw
Dillon Barnes
76′ Tom Grivosti
David Peter Gray
Carl Philip Tremarco
Sean Mackie
Jermaine Samuel Hylton
Darren McGregor
77′ Stephen Kelly
Melker Hallberg
89′ Jordan Roy Tillson
Stevie Patrick Mallan64′
82′ Billy Robert McKay
Stephen McGinn
Michael O’Connor
James Gullan84′
Oliver Shaw
Ryan Shanley

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Hibernianu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.