Liga szkocka - 11. kolejka Premiership: Livingston FC - Kilmarnock FC 1-3 (1-2)

W pojedynku 11. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 17 października, jedenastka Livingston przegrała z Kilmarnock 1-3 (1-2). Spotkanie odbyło się na Tony Macaroni Arena.

G. Kiltie 57'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Kilmarnock zajmował piątą, natomiast jedenastka Livingston - szóstą pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Kilmarnock wygrał aż 13 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Livingston nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Scott Pittman dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Julien Serrano.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Aaron Tshibola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Scott Tiffoney z Livingston. Była to 27. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kilmarnock w 37. minucie spotkania, gdy Christopher Burke strzelił z karnego drugiego gola.

W 54. minucie Scott Tiffoney zastąpił Jaya Emmanuela-Thomasa.

Drużyna Livingston ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie wynik ustalił Greg Kiltie.

Między 66. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Livingston. Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kilmarnock: Christopher Burke, Nicke Kabamba, Greg Kiltie, Aaron Tshibola, na ich miejsce weszli: Rory McKenzie, Eamonn Brophy, Mitchell Pinnock, Youssouf Mulumbu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Scotta Robinsona, Alana Forresta zajęli: Matej Poplatnik, Craig Sibbald. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Zeno Ibsen Rossi
89′ Efe Ambrose
Kirk Broadfoot
84′ Jonathan Neil Guthrie
Clévid Florian Dikamona
Julien Serrano
Calum Waters
66′ Marvin Clement Bartley
Alan Thomas Daniel Power
68′ Scott Robinson
Gary Richard Perry Dicker
72′ Alan Forrest
Aaron Tshibola  24′ 85′
Jason Derek Holt
Christopher Robert Burke  37′ (k.) 70′
 11′ Scott Pittman
Nicke Kabamba70′
27′ 54′ Scott Tiffoney
Youssouf Chafiq Mulumbu Ngangu85′
54′ Jay Aston Emmanuel-Thomas
Mitchell Bernard Pinnock77′
72′ Craig Sibbald
Eamonn Brophy70′
Lars Lokotsch
Innes Cameron
68′ Matej Poplatnik
Danny Whitehall

Przewaga zespołu Livingston w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Livingston przyznał cztery żółte.

Jedenastka Livingston w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.