Liga szkocka - 11. kolejka Premiership: Hamilton - Saint Johnstone 3-5 (2-3)

17 października na Fountain of Youth Stadium odbyło się starcie 11. kolejki szkockiej Premiership pomiędzy drużynami Hamilton i Saint Johnstone. Mecz zakończył się zwycięstwem Saint Johnstone 5-3.

C. Conway 69',82'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 10. i 12. zespół Premiershipu.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Saint Johnstone wygrała aż 15 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Stevie May wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saint Johnstone, zdobywając bramkę w pierwszej minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł David Wotherspoon.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Saint Johnstone, strzelając kolejnego gola. W 14. minucie wynik na 0-2 podwyższył David Wotherspoon. Przy strzeleniu gola asystował Alistair McCann.

W 20. minucie za Davida Templetona wszedł Ronan Hughes.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint Johnstone w 33. minucie spotkania, gdy Stevie May zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Craiga Conwaya.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Hakeemowi Odoffinowi z zespołu gospodarzy. Była to 37. minuta pojedynku.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ronan Hughes. Asystę przy bramce zaliczył Kyle Munro.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 44. minucie gola kontaktowego strzelił Marios Ogkmpoe. Przy zdobyciu bramki pomagał Scott McMann.

W 65. minucie w jedenastce Saint Johnstone doszło do zmiany. Craig Bryson wszedł za Alistaira McCanna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint Johnstone w 69. minucie spotkania, gdy Craig Conway zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zanotował Stevie May.

Po chwili trener Hamilton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Callum Smith, a murawę opuścił Kyle Munro. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Hamilton doszło do zmiany. Ben Stirling wszedł za Lee Hodsona.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ronan Hughes z Hamilton. W 80. minucie w jedenastce Saint Johnstone doszło do zmiany. Christopher Kane wszedł za Stevie Maya.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Craig Conway z Saint Johnstone. Chwilę później trener Saint Johnstone postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Davida Wotherspoona wszedł Callum Booth, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Saint Johnstone utrzymać prowadzenie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-5.

Zander Clark
78′ Lee Hodson
Jason Kerr
37′ Hakeem Ademola Odoffin
Danny McNamara
74′ Kyle Munro
Craig Ian Conway  69′, 82′
Scott Martin
David Wotherspoon  14′ 83′
20′ David Cooper Templeton
Alistair McCann65′
 44′ Marios Ogkmpoe
Scott Tanser
David Philani Moyo
Stevie May  1′, 33′ 80′
Kyle Gourlay
Elliot Charles Parish
78′ Ben Stirling
Callum Booth83′
William Guy Collar
Shaun Antony Rooney
20′  40′, 79′ Ronan Hughes
Michael Francis O'Halloran
74′ Callum Smith

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Hamilton przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.