Liga szkocka - 11. kolejka Premiership: Dundee United FC - Aberdeen FC 0-0

W meczu 11. kolejki szkockiej Premiership, który rozegrany został 17 października, zespół Dundee Utd zremisował z Aberdeen 0-0. Starcie odbyło się na Tannadice Park.

11. kolejka Szkocja - Premiership
2020-10-17 16:00 | Stadion: Tannadice Park | Arbiter: Alan James Muir
Dundee United FC
Aberdeen FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 74 pojedynki zespół Aberdeen wygrał 29 razy i zanotował 26 porażek oraz 19 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Aberdeen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dundee Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie za Nicholasa Clarka wszedł Marc McNulty. W 62. minucie Scott Wright został zmieniony przez Ryana Edmondsona, a za Connora McLennana wszedł na boisko Niall McGinn, co miało wzmocnić zespół Aberdeen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Reynoldsa na Liama Smitha.

W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Caluma Butchera z Dundee Utd, a w 77. minucie Rossa McCroriego z drużyny przeciwnej. Trener Dundee Utd postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Petera Pawletta i na pole gry wprowadził napastnika Logana Chalmersa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Dundee Utd doszło do zmiany. Dillon Powers wszedł za Caluma Butchera.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Jonny'ego Hayesa, zawodnika Aberdeen.

Tommie Hoban
63′ Mark Reynolds
Andrew Considine
Ryan Edwards
Ashton Taylor
Luke Bolton
Ross McCrorie77′
78′ Peter Ian Pawlett
Connor McLennan74′
Ian Harkes
Lewis Ferguson
Jamie Robson
Jonny Hayes87′
65′ 78′ Calum James Butcher
Scott Wright62′
56′ Nicholas Clark
Ryan Hedges
Lawrence Shankland
Marley Watkins
Deniz Doğan Mehmet
Gary Woods
63′ Liam Smith
Ronald José Hernández Pimentel
Lewis Neilson
Shaleum Logan
78′ Dillon Thomas Powers
Kieran Ngwenya
Louis George Appéré
Calvin Ramsay
78′ Logan Chalmers
Dylan McGeouch
Kai Fotheringham
Niall McGinn74′
56′ Marc McNulty
Funso-King Ojo
Cameron Smith
Ryan Edmondson62′

Zespół Aberdeen miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Dundee Utd, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Aberdeen w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.