Liga szkocka - 11. kolejka Premier League: Saint Johnstone FC - Heart of Midlothian 1-0 (0-0)

W spotkaniu 11. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 30 października, zespół Saint Johnstone wygrał z Heartem 1-0 (0-0). Mecz na McDiarmid Park w Perth obejrzało 3 104 widzów.

C. Berra 58' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 starcia jedenastka Heartu wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 18 remisów.

Od pierwszych minut zespół Heartu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Saint Johnstone była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christophe'a Berrę z Heartu, a w 44. minucie Jasona Kerra z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie kartkę dostał Aidan White, piłkarz gości.

W 58. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Heartu Christophe Berra. W 60. minucie Callumn Morrison został zastąpiony przez Jamiego Walkera.

W tej samej minucie Loïc Damour został zmieniony przez Glenna Whelana, co miało wzmocnić drużynę Heartu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matthew Kennedy'ego na Chrisa Kane'a w 67. minucie oraz Davida Wotherspoona na Liama Craiga w tej samej minucie. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Stevenowi Macleanowi z Heartu. Trener Heartu postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Seana Clare'a i na pole gry wprowadził napastnika Ryotara Meshina, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 81. minucie arbiter przyznał kartkę Uche Ikpeazu z zespołu gości. Trener Saint Johnstone wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Calluma Hendry'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Stevie May.

Christophe Berra 58′ (samob.) 42′
44′ Jason Kerr
Oliver Bozanic
67′ Matty Kennedy
Sean Clare80′
Alistair McCann
Loïc Damour60′
73′ David Wotherspoon
Callumn Morrison60′
Drey Jermaine Wright
Steven George MacLean75′
87′ Stevie May
Uche Ikpeazu81′
Elliot Charles Parish
Colin Anthony Doyle
Madis Vihmann
Jamie Brandon
73′ Liam Craig
Clévid Florian Dikamona
Danny Swanson
Andrew Irving
87′ Callum Hendry
Jamie Walker60′
67′ Christopher Kane
Glenn Whelan60′
Michael Francis O'Halloran
Ryotaro Meshino80′

Zawodnicy Saint Johnstone dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Już w najbliższą sobotę drużyna Saint Johnstone będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Glasgow. Jej przeciwnikiem będzie Rangers FC. Natomiast 9 listopada Saint Mirren FC zagra z zespołem Heartu na jego terenie.