Liga szkocka - 11. kolejka Premier League: Motherwell FC - Kilmarnock FC 2-1 (1-1)

30 października na Fir Park odbyło się starcie 11. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Motherwell i Kilmarnock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Motherwell 2-1. Na stadionie zasiadło 4 676 widzów.

D. Thomas 31'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 88 spotkań zespół Motherwell wygrał 37 razy i zanotował 36 porażek oraz 15 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Kilmarnock. W 14. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alex Bruce osłabiając tym samym zespół gości.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Motherwell nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Liam Donnelly.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Dominic Thomas wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Alan Power.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Gary Dicker, piłkarz Kilmarnock.

Zawodnicy Motherwell odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie wynik ustalił Devante Cole. Przy zdobyciu bramki asystował Jake Carroll.

W 56. minucie żółtą kartkę dostał Liam Grimshaw z zespołu gospodarzy. W 66. minucie Simeon Jackson został zmieniony przez Eamonna Brophy'ego. Trener Kilmarnock postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Dominica Thomasa i na pole gry wprowadził napastnika Liama Millara, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 73. minucie Jermaine Hylton został zmieniony przez Sherwina Seedorfa, a za Devante'a Cole'a wszedł na boisko James Scott, co miało wzmocnić drużynę Motherwell. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rory'ego McKenziego na Chrisa Burkego. W 85. minucie żółtą kartką został ukarany Connor Johnson, piłkarz gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Nicholas Hamalainen
56′ Liam David Grimshaw
Connor Johnson85′
Peter Hartley
Stephen O'Donnell
 15′ Liam Francis Peadar Donnelly
Gary Richard Perry Dicker49′
Allan Campbell
Mohamed El Makrini
Liam Polworth
Rory McKenzie84′
73′ Jermaine Samuel Hylton
Alan Thomas Daniel Power
Christopher Michael Long
Dominic Thomas  31′ 70′
 54′ 77′ Devante Cole
Eamonn Brophy66′
77′ James Scott
Liam Alan Millar70′
73′ Sherwin Dandery Seedorf
Harvey St Clair

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Kilmarnock w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Kilmarnock rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Aberdeen FC. Tego samego dnia Livingston FC zagra z drużyną Motherwell na jej terenie.