Liga szkocka - 11. kolejka Premier League: Hamilton Academical FC - Aberdeen FC 0-1 (0-1)

W pojedynku 11. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 30 października, drużyna Hamilton przegrała z Aberdeen 0-1 (0-1). Mecz na Fountain of Youth Stadium obejrzało 1 687 widzów.

11. kolejka Szkocja - Premier League
2019-10-30 20:45 | Stadion: Fountain of Youth Stadium | Widzów: 1687 | Arbiter: W. Collum
Hamilton Academical FC
Aberdeen FC
0
1
L. Ferguson 14'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Aberdeen wygrał aż 17 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aberdeen w 14. minucie spotkania, gdy Lewis Ferguson zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Ryan Hedges.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aberdeen.

Na drugą połowę jedenastka Aberdeen wyszła w zmienionym składzie, za Craiga Brysona wszedł Dean Campbell. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Deana Campbella z Aberdeen, a w 62. minucie Rossa Cunninghama z drużyny przeciwnej.

Trener Hamilton postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lewisa Smitha i na pole gry wprowadził napastnika Davida Moya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Ryan Hedges został zastąpiony przez Connora McLennana. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Hamilton doszło do zmiany. Steve Davies wszedł za Rossa Cunninghama.

Scott McKenna
62′ 76′ Ross Cunningham
Zak Vyner
Ronan Hughes
Craig James Bryson46′
Scott Martin
Lewis Ferguson  14′
62′ Lewis Smith
Bruce Anderson
76′ Steve Davies
Curtis Main
62′ David Philani Moyo
Connor McLennan74′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Hamilton w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół gości w drugiej połowie również wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Aberdeen będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Kilmarnock FC. Tego samego dnia Ross County FC zagra z zespołem Hamilton na jego terenie.