Liga szkocka - 11. kolejka Premier League: Celtic Glasgow - Saint Mirren FC 2-0 (0-0)

W starciu 11. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 30 października, zespół Celtic wygrał z Saint Mirren 2-0 (0-0). Mecz na Celtic Park w Glasgow obejrzało 56 127 widzów.

J. Forrest 54'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu dostał Kyle Magennis z Saint Mirren. Była to 19. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 49. minucie spotkania, gdy Mohamed Elyounoussi strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Jedenastka Saint Mirren ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik ustalił James Forrest. Asystę zanotował Ryan Christie.

W 63. minucie Ryan Flynn został zmieniony przez Tony'ego Andreu. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Celtic doszło do zmiany. Jules Ntcham wszedł za Scotta Browna. A kibice Saint Mirren nie mogli już doczekać się wprowadzenia Danny'ego Mullena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kyle Magennis.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w drużynie Celtic za Odsonne'a Édouarda wszedł Lewis Morgan, a w jedenastce Saint Mirren İlkay Durmuş zmienił Juniora Moriasa. Po chwili trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Jonny Hayes, a murawę opuścił Greg Taylor. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Paul McGinn
88′ Greg John Taylor
Sean McLoughlin
Kristoffer Vassbakk Ajer
Calum Waters
69′ Scott Brown
İlkay Durmuş82′
Ryan Christie
Ryan Flynn63′
 49′ Mohamed Amine Elyounoussi
Sam Foley
 54′ James Forrest
Kyle Magennis19′ 75′
Callum William McGregor
Stephen McGinn
82′ Odsonne Édouard
Tony Andreu63′
88′ Jonny Hayes
Oan Djorkaeff
82′ Lewis Morgan
Cameron MacPherson
69′ Jules Olivier Ntcham
Junior Augustus Morias82′
Tomas Petar Rogić
Danny Mullen75′

Sędzia nie ukarał zawodników Celtic żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

9 listopada zespół Saint Mirren rozegra kolejny mecz w Edynburgu. Jego przeciwnikiem będzie Heart of Midlothian. Natomiast 10 listopada Motherwell FC zagra z jedenastką Celtic na jej terenie.