Liga szkocka - 10. kolejka Premier League: Rangers FC - Motherwell FC 2-1 (1-1)

27 października na Ibrox Stadium odbył się mecz 10. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Glasgow Rangers i Motherwell. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Glasgow Rangers 2-1. Na stadionie zasiadło 49 629 widzów.

D. Cole 21'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 84 razy. Drużyna Glasgow Rangers wygrała aż 58 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 10.

Od pierwszych minut zespół Motherwell zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Glasgow Rangers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motherwell w 21. minucie spotkania, gdy Devante Cole zdobył pierwszą bramkę.

W 38. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak James Tavernier nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Liam Polworth z drużyny gości. Była to 42. minuta pojedynku. W 43. minucie Brandon Barker zastąpił Ryana Kenta.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu Jermain Defoe wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie w jedenastce Motherwell doszło do zmiany. Richard Tait wszedł za Jake'a Carrolla. Trener Glasgow Rangers postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Grega Stewarta i na pole gry wprowadził napastnika Oluwaseyiego Oję, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Glasgow Rangers doszło do zmiany. Alfredo Morelos wszedł za Joe Aribo. A trener Motherwell wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jermaine'a Hyltona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Chris Long.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Glasgow Rangers przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie wynik ustalił Filip Helander. Asystę przy golu zaliczył James Tavernier.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Motherwell doszło do zmiany. Sherwin Seedorf wszedł za Bevisa Mugabiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Motherwell: Markowi Gillespiemu w 84. i Liamowi Donnelly'emu w 85. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Declan Gallagher
 80′ Filip Helander
Liam David Grimshaw
38′ (k.) James Tavernier
Peter Hartley
Scott Nathaniel Arfield
Bevis Kristofer Kizito Mugabi81′
71′ Joe Aribo
Liam Francis Peadar Donnelly85′
Steven Davis
Allan Campbell
43′ Brandon Lee Colin Barker
Liam Polworth42′
 45′ Jermain Defoe
Devante Cole  21′
65′ Greg Alexander James Stewart
Jermaine Samuel Hylton75′
43′ Ryan Kent
Christian Ilic
71′ Alfredo José Morelos Aviléz
James Scott
65′ Oluwaseyi Babajide Ojo
Sherwin Dandery Seedorf81′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Motherwell pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka Motherwell rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Kilmarnock FC. Tego samego dnia Ross County FC będzie rywalem drużyny Glasgow Rangers w meczu, który odbędzie się w Dingwall.