Liga szkocka - 10. kolejka Premier League: Kilmarnock FC - Saint Mirren FC 1-0 (0-0)

W starciu 10. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 26 października, drużyna Kilmarnock zwyciężyła z Saint Mirren 1-0 (0-0). Mecz na Rugby Park obejrzało 6 389 widzów.

10. kolejka Szkocja - Premier League
2019-10-26 16:00 | Stadion: BBSP Stadium, Rugby Park | Widzów: 6389 | Arbiter: W. Collum
Kilmarnock FC
Saint Mirren FC
1
0
G. Dicker 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Kilmarnock wygrał aż 20 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 13.

Od pierwszych minut drużyna Saint Mirren zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Kilmarnock była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie za Stuarta Findlaya wszedł Alex Bruce.

W 68. minucie w jedenastce Kilmarnock doszło do zmiany. Chris Burke wszedł za Liama Millara. Trener Saint Mirren postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Tony'ego Andreu i na pole gry wprowadził napastnika Juniora Moriasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez zespół Kilmarnock w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Gary Dicker. Przy strzeleniu gola pomógł Chris Burke.

Trener Kilmarnock wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominica Thomasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Dario Del Fabro. W 85. minucie w drużynie Saint Mirren doszło do zmiany. İlkay Durmuş wszedł za Kyle'a Magennisa.

Václav Hladký
82′ Dario Del Fabro
Kirk Broadfoot
25′ Stuart Findlay
Paul McGinn
Nicholas Hamalainen
Sean McLoughlin
Stephen O'Donnell
Tony Andreu73′
 78′ Gary Richard Perry Dicker
Jonathan Chiedozie Obika
68′ Liam Alan Millar
Danny Mullen
Jan Koprivec
Dean Lyness
25′ Alex Bruce
Oan Djorkaeff
Steven Hendrie
İlkay Durmuş85′
68′ Christopher Robert Burke
Ethan Erhahon
82′ Dominic Thomas
Ryan Flynn
Simeon Jackson
Jay Henderson
Harvey St Clair
Junior Augustus Morias73′

Jedenastka Kilmarnock wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą środę drużyna Saint Mirren rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Celtic Glasgow. Tego samego dnia Motherwell FC będzie gościć jedenastkę Kilmarnock.