Liga szkocka - 10. kolejka Premier League: Aberdeen FC - Celtic Glasgow 0-4 (0-4)

27 października na Pittodrie Stadium odbyło się starcie 10. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Aberdeen i Celtic. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Celtic 4-0. Mecz obejrzało 15 079 widzów.

10. kolejka Szkocja - Premier League
2019-10-27 13:15 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 15079 | Arbiter: J. Beaton
M. Elyounoussi 45'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 10. minucie spotkania, gdy Odsonne Édouard zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Jeremie Frimpong wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celtic, strzelając kolejnego gola w 15. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Odsonne Édouard.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Andrewowi Considinemu z zespołu gospodarzy. Była to 28. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Celtic w 37. minucie spotkania, gdy James Forrest zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Mohamed Elyounoussi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celtic w 45. minucie spotkania, gdy Mohamed Elyounoussi zdobył czwartą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł James Forrest.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Na drugą połowę jedenastka Aberdeen wyszła w zmienionym składzie, za Connora McLennana, Nialla McGinna weszli Craig Bryson, James Wilson. Także drużyna Celtic wyszła w zmienionym składzie, za Christophera Julliena wszedł Nir Bitton. W 70. minucie Odsonne Édouard został zastąpiony przez Vakouna Baya.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Aberdeen doszło do zmiany. Dean Campbell wszedł za Jona Gallaghera. W tej samej minucie trener Celtic postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jonny Hayes, a murawę opuścił Mohamed Elyounoussi.

Fraser Forster
28′ Andrew Considine
Mohamed Elyounoussi  45′ 81′
81′ Jon Gallagher
James Forrest  37′
46′ Niall McGinn
Callum McGregor
Sam Cosgrove
Tomas Petar Rogić
46′ Connor McLennan
Odsonne Édouard  10′ 70′
Tomáš Černý
Craig Gordon
46′ Craig Bryson
Moritz Bauer
81′ Dean Campbell
Scott Sinclair
46′ James Wilson
Vakoun Issouf Bayo70′

Wyjątkowa nieporadność napastników Aberdeen była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Celtic była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników Celtic żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.