Liga szkocka - 1. kolejka Premier League: Ross County FC - Motherwell FC 1-0 (1-0)

W starciu 1. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 3 sierpnia, drużyna Ross County zwyciężyła z Motherwell 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Global Energy Stadium w Dingwall.

R. Stewart 24'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Motherwell wygrała 14 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Declanowi Gallagherowi z Motherwell. Była to 23. minuta pojedynku.

Jedynego gola z karnego strzelił Ross Cameron dla drużyny Ross County. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ross County.

Na drugą połowę drużyna Motherwell wyszła w zmienionym składzie, za Marka O'Harę wszedł Callum Lang. W 56. minucie żółtą kartką został ukarany Harry Theodore, piłkarz gospodarzy.

W 59. minucie Jake Hastie został zastąpiony przez Sherwina Seedorfa. W 65. minucie Harry Theodore został zmieniony przez Michaela Gardyne'a, co miało wzmocnić zespół Ross County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Longa na Jordana White'a. W 74. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Liam Peadar nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 75. minucie w zespole Ross County doszło do zmiany. Regan Charles-Cook wszedł za Lee Erwina. Na 13 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Josh Reid z drużyny gospodarzy. Trener Motherwell postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Davida Turnbulla i na pole gry wprowadził napastnika Tony'ego Watta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Ross County: Ross Draper, Oli Shaw, a na ich miejsce weszli Billy McKay, Jordan Tillson. W 87. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Callum Lang osłabiając tym samym zespół gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Reganowi Charlesowi-Cookowi, zawodnikowi Ross County.

Ricki Lamie
77′ Josh Reid
Nathan McGinley
56′ 65′ Harry Theodore Paton
Liam Francis Peadar Donnelly 74′ (k.)
83′ Jordan Tillson
Mark O'Hara46′
Iain Angus Vigurs
Liam Polworth
75′ Lee Harry Erwin
David Turnbull83′
83′ Billy Robert McKay
Christopher Michael Long71′
 24′ (k.) Ross Cameron Stewart
Barry Maguire
75′ 90′ Regan Evans Charles-Cook
Jermaine Samuel Hylton
83′ Ross James Draper
Callum Lang46′ 87′
65′ Michael Gardyne
Harry David Robinson
Stephen Kelly
Sherwin Dandery Seedorf59′
Josh Mullin
Tony Watt83′
83′ Oli Shaw
Jordan Neil White71′

Piłkarze Motherwell otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Motherwell rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Dundee United FC. Tego samego dnia Hamilton Academical FC będzie gościć zespół Ross County.