Liga szkocka - 1. kolejka Premier League: Ross County FC - Hamilton Academical FC 3-0 (2-0)

W pojedynku 1. kolejki szkockiej Premier League, który rozegrany został 3 sierpnia, drużyna Ross County wygrała z Hamilton 3-0 (2-0). Mecz na Global Energy Stadium w Dingwall obejrzało 4 071 widzów.

1. kolejka Szkocja - Premier League
2019-08-03 16:00 | Stadion: Global Energy Stadium | Widzów: 4071 | Arbiter: A. Newlands
R. Stewart 57'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań zespół Ross County wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ciaran McKenna z Hamilton. Była to pierwsza minuta spotkania.

W 16. minucie za Ciarana McKennę wszedł Markus Fjørtoft.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joe Chalmers wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ross County, zdobywając bramkę w 30. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Billy McKay.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Ross County, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 2-0 podwyższył Billy McKay. W zdobyciu bramki pomógł Ross Stewart.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Darianowi MacKinnonowi, piłkarzowi Hamilton.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ross County w 57. minucie spotkania, gdy Ross Stewart zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Josh Mullin.

W 71. minucie arbiter wręczył kartkę George'owi Oakleyowi z zespołu gości. W tej samej minucie trener Hamilton postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego George'a Oakleya. Na boisko wszedł David Moyo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Ciaran McKenna1′ 16′
 30′ Joseph Chalmers
Scott McMann
79′ Michael Gardyne
Blair Alston
84′ Joshua Mullin
Ross Cunningham71′
Iain Angus Vigurs
Darian MacKinnon56′
 57′ Ross Cameron Stewart
Marios Ogkmpoe
 36′ 74′ Billy Robert McKay
William Guy Collar
84′ Harrison Theodore Paton
Reegan Mimnaugh
79′ Blair Spittal
Lewis Smith71′
74′ Brian Graham
David Philani Moyo71′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Hamilton przyznał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

10 sierpnia zespół Hamilton rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Kilmarnock FC. Tego samego dnia Heart of Midlothian będzie rywalem drużyny Ross County w meczu, który odbędzie się w Edynburgu.