Liga szkocka - 1. kolejka Premier League: Livingston FC - Motherwell FC 0-0

W spotkaniu 1. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 3 sierpnia, drużyna Livingston zremisowała z Motherwell 0-0. Mecz na Tony Macaroni Arena obejrzało 2 633 widzów.

1. kolejka Szkocja - Premier League
2019-08-03 16:00 | Stadion: Tony Macaroni Arena | Widzów: 2633 | Arbiter: D. Munro
Livingston FC
Motherwell FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Motherwell wygrała aż 14 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Christianowi Ilicowi z drużyny gości. Była to 18. minuta meczu.

Drugą połowę jedenastka Motherwell rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christiana Ilica wszedł Sherwin Seedorf. W 51. minucie kartkę obejrzał Lyndon Dykes z Livingston.

W 52. minucie James Scott został zastąpiony przez Chris Longa. W 79. minucie sędzia ukarał kartką Liama Donnelly'ego, piłkarza Motherwell. Trener Motherwell postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Jermaine'a Hyltona i na pole gry wprowadził napastnika Devante'a Cole'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole Livingston doszło do zmiany. Lee Miller wszedł za Lyndona Dykesa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Jake Carroll z jedenastki gości.

Declan Gallagher
73′ Jack McMillan
Liam Francis Peadar Donnelly79′
Marvin Clement Bartley
Richard Tait
Keaghan Jacobs
Allan Campbell
51′ 82′ Lyndon Dykes
Liam Polworth
Steven Lawless
James Scott52′
Scott Pittman
Jermaine Samuel Hylton81′
68′ Aymen Souda
Christian Ilic18′ 46′
Matija Šarkić
Trevor Carson
73′ Cécé Franck Pepe
Liam David Grimshaw
Robbie Crawford
Peter Hartley
68′ Craig Sibbald
Jamie Semple
Craig Henderson
Devante Cole81′
82′ Lee Miller
Christopher Michael Long52′
Scott Tiffoney
Sherwin Dandery Seedorf46′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższą sobotę zespół Motherwell zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Celtic Glasgow. Tego samego dnia Saint Johnstone FC będzie przeciwnikiem drużyny Livingston w meczu, który odbędzie się w Perth.