Liga szkocka - 1. kolejka Premier League: Aberdeen FC - Heart of Midlothian 3-2 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki szkockiej Premier League, które rozegrane zostało 4 sierpnia, zespół Aberdeen zwyciężył z Heartem 3-2 (1-0). Mecz na Pittodrie Stadium obejrzało 16 410 widzów.

1. kolejka Szkocja - Premier League
2019-08-04 16:00 | Stadion: Pittodrie Stadium | Widzów: 16410 | Arbiter: D. Robertson
J. Walker 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 91 pojedynków zespół Heartu wygrał 41 razy i zanotował 28 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aberdeen w 13. minucie spotkania, gdy Sam Cosgrove zdobył pierwszą bramkę.

Między 27. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 39. minucie w zespole Heartu doszło do zmiany. Clevid Dikamona wszedł za Johna Souttara. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Shaleumowi Loganowi z Aberdeen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aberdeen.

Między 47. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Aberdeen i jedną drużynie przeciwnej. Trener Aberdeen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Scotta Wrighta. Na boisko wszedł Ryan Hedges, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 66. minucie za Jake'a Mulraneya wszedł Conor Washington. Trener Heartu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Andrew Irvinga i na pole gry wprowadził napastnika Stevena Naismitha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 68. minucie w zespole Aberdeen doszło do zmiany. Niall McGinn wszedł za Jamesa Wilsona.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Heartu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Steven Naismith. Przy zdobyciu bramki pomagał Craig Halkett.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 76. minucie Jamie Walker dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Uche Ikpeazu.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Aaron Hickey, osłabiając drużynę Heartu. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 27. minucie.

W 80. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sam Cosgrove z Aberdeen. W 81. minucie w zespole Aberdeen doszło do zmiany. Bruce Anderson wszedł za Jona Gallaghera.

Szybko po stracie bramki drużyna gospodarzy ponownie objęła prowadzenie. Gola na 3-2 na pięć minut przed zakończeniem starcia strzelił Ryan Hedges. Bramka padła po podaniu Nialla McGinna.

W 86. minucie żółtą kartką został ukarany Ryan Hedges, piłkarz gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Craig Halkett
45′ Shaleum Logan
Aaron Hickey27′ 79′
Scott McKenna
Michael Smith
47′ Lewis Ferguson
John Souttar39′
81′ Jon Gallagher
Sean Clare35′
56′ Funso-King Ojo
Andrew Irving66′
 13′, 80′ (k.) Sam Cosgrove
Jake Mulraney53′ 66′
68′ James Wilson
Jamie Walker  76′
61′ Scott Wright
Aidan Peter White
61′  85′ 86′ Ryan Hedges
Oliver Bozanic
68′ Niall McGinn
Harry Cochrane
81′ Bruce Anderson
Steven John Naismith66′  68′
Stevie May
Conor Washington66′

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Heartu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Ross County FC. Natomiast 11 sierpnia Saint Mirren FC będzie przeciwnikiem zespołu Aberdeen w meczu, który odbędzie się w Paisley.